PlayStation 5 z najwyższą ceną w historii - znany analityk twierdzi, że to bardzo możliwe

News
10491V
PlayStation 5 z najwyższą ceną w historii - znany analityk twierdzi, że to bardzo możliwe
Tytus Stobiński | 11.07.2019, 15:36

Jak przewiduje Michael Pachter, jeden z najbardziej doświadczonych, branżowych analityków, PlayStation 5 może zszokować swoją ceną nawet największych fanów "plejstacji". 

Nadchodząca generacja konsol zapowiadana jest jako naprawdę potężna. Choć oficjalnie wciąż nie usłyszeliśmy za dużo, to wszelkie przecieki trafiające do sieci mówią nam, że następcy PlayStation 4 oraz Xboksa One zapewnią nam rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości, wraz ze wszystkimi najnowszymi technologiami. Niestety, wysokiej klasy podzespoły wiążą się z wyższymi kosztami produkcji, a te - prowadzą do większej ceny na sklepowej półce. 

Sony może przejąć nowe studia. Gry ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Jak twierdzi Michael Pachter, doświadczony analityk należący do zespołu Wedbush Securities, Sony które już raz zaskoczyło wszystkich wysoką ceną hardware'u przy premierze PlayStation 3, jest w stanie ponownie zaryzykować. 63-latek w wywiadzie z Geoffem Knightley podczas tegorocznych targów E3, stwierdził, że za sprawą potężnych podzespołów możemy oczekiwać ceny rzędu 800 dolarów i nie rozumie, czemu wszyscy uparcie twierdzą, że japoński gigant nie przekroczy kwoty 300-400 "zielonych". Należy pamiętać, że firma podczas tej generacji zdominowała rynek i osiągnęła pułap sprzedaży na poziomie 94 milionów konsol, przy nieco ponad 40 milionach Xboksów One. Część z nas wydała również na przełomie 5 lat jeszcze większą kwotę. Wystarczy, że dodamy do siebie 499 dolarów za standardowego Xboksa One oraz 499 dolarów za wersję z dopisanym "X", na którą mimo wszystko jakaś część graczy zdecydowała się przesiąść.

Z jednej strony, konsole przyzwyczaiły nas do jednorazowego wydania, większej ilości gotówki, w zamian za wiele lat żywotności i zapewnienia rozgrywki na najwyższym poziomie, bez konieczności ulepszania sprzętu co pewien czas, jak w przypadku komputerów osobistych. Z drugiej, pozostaje jeszcze kwestia Microsoftu i tego, że w przypadku tak wysokiej ceny, amerykańska korporacja mogłaby się zdecydować na rzucenie sprzętu za niższą kwotę, licząc na przekonanie tym ludzi i przejęcie pałeczki lidera. 

Więcej na temat nadchodzącej generacji konsol:

Źródło: https://www.ccn.com/gaming/gaming-analyst-paints-wild-800-price-tag-on-sonys-playstation-5/2019/07/01/?amp=1

Komentarze (233)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper