Tytus Stobiński Tytus Stobiński 12.07.2019 12:14
GameStop
1397V

Frank Hamlin z GameStop chwali firmy za obsługę płyt w next-genach. Red Dead Redemption 2 w rozmiarze 400 GB?

Nowa generacja nie zmusi nas do zakupu cyfrowych kopii gier za pośrednictwem internetu. Dla sporej liczby graczy, którzy lubią płytę zapakowaną w pudełko to dobra wiadomość. 

Nowa generacja trafi do nas prawdopodobnie na święta przyszłego roku, przynajmniej ze strony Microsoftu, który zapowiedział podczas tegorocznych targów E3, że to właśnie w tym momencie należy wypatrywać następcy Xboksa One. Samo Sony nie zdradziło jeszcze zbyt wiele na temat PlayStation 5, ale prawdopodobnie konsoli również możemy oczekiwać w okresie końcówki 2020 roku. Co jednak ważniejsze dla wielu tradycjonalistów, nadchodzące next-geny będą posiadały napęd na fizyczne kopie gier. Jak więc widać, cyfryzacja nadchodzi, ale zdecydowanie potrzebuje jeszcze trochę czasu. 

PlayStation 5 z najwyższą ceną w historii - znany analityk twierdzi, że to bardzo możliwe

Prócz części graczy, cieszą się z tego również właściciele sklepów z grami, dla których płyty i pudełka stanowią źródło zarobku i utrzymania się na rynku. Frank Hamlin, będący głównym kierownikiem działu sprzedaży sieci GameStop, wypowiedział się na ten temat w kilku zdaniach. Uważa on, że decyzja o pozostawieniu wolnego wyboru klientom, czy wolą fizyczne wydanie, czy też wystarczy im plik na dysku, jest świetnym rozwiązaniem. Jest również zdania, że z racji ciągłego wzrostu wielkości gier, płyty na długo pozostaną jeszcze w naszych życiach.

Sądzę, że zarówno Microsoft jak i Sony zdają sobie sprawę, że konsumenci chcą mieć możliwość dokonania wyboru. Cieszymy się, że możemy pomóc naszym klientom, kiedy chcą kupić fizyczną kopię gry. 

Hamlin porównał całą sytuację do kolekcjonowania rzeczy: 

To trochę jak z kolekcjonowaniem, a ludzie lubią kolekcjonować, postawić na półce swego rodzaju trofeum. Ta namacalność jest niezwykle ważna, a Sony i Microsoft zdają sobie sprawę, że nie mogą odebrać klientom przywileju posiadania czegoś. To byłoby głupie. 

Na koniec, Frank wypowiedział się na temat rozmiaru samych gier w nowej generacji. Jak wiemy, Cyberpunk 2077 zajmie na dysku PlayStation 4 około 80GB, natomiast Red Dead Redemption 2 to już ponad 100GB. Jeżeli więc weźmiemy pod uwagę opcję gry w rozdzielczości 8K, taki hit Rockstara może zająć nawet 400 gigabajtów. Tak przynajmniej twierdzi pracownik GameStop.

Cóż, nie wiem, czy wychodziłbym tak w przyszłość co do rozmiaru gier na Project Scarlett i PlayStation 5, ale rozmiary większe kilkukrotnie od obecnych, faktycznie są aspektem który przekonuje do zakupu płyty w pudełku.

Więcej na temat nadchodzącej generacji:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/gamestop-is-happy-ps5-and-scarlett-have-disc-drive/1100-6468378/

Tagi: gamestop next-gen playstation 5 PROJECT SCARLETT