Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2019 16:08
Project Scarlett
1957V

Project Scarlett będzie wspierać płyty. Microsoft pozwoli wybierać

Microsoft w ostatnich latach coraz chętniej uśmiecha się do dystrybucji cyfrowej, ale nie musicie się obawiać o konsolę bez napędu. Project Scarlett trafi na półki sklepowe i pozwoli nam kolekcjonować kolejne pudełka.

Project Scarlett trafi na rynek pod koniec 2020 roku. Już wczoraj otrzymaliśmy wstępne informacje dotyczące urządzenia, a pewnie w przeciągu następnego roku Amerykanie odsłonią kolejne klocki, które w ostatecznym rozrachunku zaprezentują next-gena Microsoftu.

Project Scarlett to next-gen Microsoftu! Znamy szczegóły rywala PlayStation 5

Jednym z tematów, który nie został poruszony podczas prezentacji Project Scarlett jest dystrybucja gier. W ostatnich miesiącach firma pochyliła się nad cyfrowymi tytułami prezentując Xbox One S All-Digital, ale w przypadku nowej generacji nie musimy się obawiać o brak napędu.

Sytuacje potwierdził Phil Spencer – szef marki Xbox chce dać graczom wybór:

„Chcę być bardzo dokładny, ponieważ nie próbuję nikogo zmylić opcjami. Chcę dać ludziom wybór, a teraz fizyczna dystrybucja to wybór, który kocha miliony ludzi”.

Przedstawiciel Microsoftu podkreślił, że firma wcześniej zaprezentowała Xbox One S All-Digital, ponieważ część graczy sięga już wyłącznie po cyfrowe wydania gier. Jednocześnie korporacja chce grać w otwarte karty z klientami i z tego powodu widzimy wymowną nazwę - „ All-Digital”, która odnosi się do samego urządzenia.

Polecamy:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-06-10-xboxs-phil-spencer-our-next-console-will-have-a-disc-drive

Tagi: Microsoft phil spencer PROJECT SCARLETT