Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.06.2019 13:56
PlayStation 5 x Project Scarlett
2624V

PlayStation 5 i Xbox Scarlett to duży krok naprzód według Ubisoftu. Twórcy są podekscytowani możliwościami

Nowa generacja zbliża się wielkimi krokami, więc kolejni deweloperzy wypowiadają się o potencjale nowych urządzeń. Ubisoft jest przekonany, że sprzęty zaoferują znaczący wzrost mocy, która zostanie odpowiednio wykorzystana przez deweloperów.

Sony oraz Microsoft odsłoniły pierwsze karty związane z nową generacją, ale dokładne szczegóły dotyczące PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett poznamy pewnie dopiero w przyszłym roku. Mimo to już teraz wielu deweloperów zaciera rączki na myśl o nadciągającej mocy.

PlayStation 5 potężniejsze od Xbox Scarlett? Ed Boon komentuje doniesienia

W sprawie next-genów wypowiedział się Alain Corre – dyrektor wykonawczy Ubisoftu na EMEA – który podkreślił, że choć nadal nie wiemy dokładnie, na jakie elementy będą zwracać uwagę gracze, to jednak nowa generacja zapewni nam sporo frajdy:

"Nie wiemy, czego będą chcieli fani, nie wiemy, w jaki sposób wzrośnie znaczenie streamingu. To, co wiemy, to fakt, że następna generacja konsol, która została ogłoszona, to naprawdę duży krok naprzód w stosunku do obecnej generacji, a dla nas, twórców, jest to fantastyczne, ponieważ zawsze byliśmy bardzo podekscytowani próbując okiełznać najnowszą technologię.”

Już teraz otrzymaliśmy kilka ważnych informacji, które pozwalają nam przygotowywać się na urządzenia z dużą mocą. Corre jest przekonany, że dyski SSD i rozdzielczość 8K zrobią różnicę:

„Nowe technologie zapewnią fanom nowe sposoby wymiany danych. I jest wiele innych nowych elementów poprawiających jakość gry. Microsoft mówi o SSD i o tym, że chce skrócić czas ładowania – co nam się bardzo podoba, bo także jesteśmy graczami! To bardzo ważny temat i rewolucja. Jeśli chodzi o stronę graficzną, to wciąż będzie się poprawiać, ponieważ zobaczysz różnicę z 4K do 8K. Są elementy, które producenci proponują i dzięki nim te urządzenia są super seksowne i fani powinni z niecierpliwością czekać na te sprzęty”.

Czy faktycznie SSD i 8K będzie taką rewolucją? Nie możemy oczywiście zapomnieć, że nie mówimy tutaj o zwykłych dyskach, bo Sony oraz Microsoft przygotowują niestandardowe podzespoły, które mają faktycznie zapewnić nową jakość.

Oczywiście nie każdy gracz w dniu premiery nowych konsol będzie posiadał odbiornik 8K, ale nawet w tej sytuacji dostrzeżemy lepszą grafikę, ponieważ oba next-geny będą skalować w dół – już na tej generacji twórcy wykorzystują tę technikę.

Więcej o next-genach:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-and-xbox-scarlett-will-be-a-major-leap-as-per-ubisoft

Tagi: 8k playstation 5 ssd Ubisoft Xbox Scarlett

Nie przegap