Tytus Stobiński Tytus Stobiński 27.06.2019 15:17
PlayStation 5 Logotype
5951V

GPU PlayStation 5 przetestowane w programie 3DMark. Dobry wynik konsoli Sony

PlayStation 5, ma być zdecydowanie mocniejszym sprzętem od kończącego powoli żywot PlayStation 4, choć wciąż nie znamy dokładnej specyfikacja sprzętu. Dziś poznaliśmy wynik, jaki jednostka osiągnęła w popularnym programie

W sieci pojawiły się wyniki, jakie ponoć osiągnęła developerska wersja PlayStation 5 podczas testów w programie 3DMark. Rezultat, jaki udało się uzyskać maszynie podczas próby w benchmarku o nazwie Fire Strike wyniósł łącznie ponad 20 tysięcy punktów, czyli ponad 4-krotnie więcej niż w przypadku PlayStation 4. Wydaje się więc, że układ AMD Gonzalo mający być rdzeniem nowej konsoli, jest całkiem wydajnym podzespołem.

PlayStation 5 i Xbox Scarlett to duży krok naprzód według Ubisoftu. Twórcy są podekscytowani możliwościami

Czy wynik ten, to dobre osiągnięcie? Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ale wynik na tym pułapie osiąga jednostka wyposażona w Ryzena 7 2700X oraz kartę Radeon RX Vega 64, co stanowi całkiem solidną jednostkę. Należy jednak pamiętać, że przeprowadzane testy nie pochodzą z naturalnego środowiska konsoli, której chip nie powinien być kompatybilny z 3DMarkiem oraz Windowsem. To zresztą, zostało zauważone przez zespół redakcji Digital Foundry, jednak zdaniem użytkownika Twittera jest to norma i takim samym testom zostało poddane standardowe PlayStation 4, a także wersja Pro:

A jak Wy podchodzicie do tych rewelacji?

Więcej na temat nowej generacji:

Źródło: https://twitter.com/TUM_APISAK

Tagi: digital foundry next-gen playstation 5 sony

Nie przegap