Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2019 07:00
pad do playstation
6217V

PlayStation 5 z mnóstwem ekskluzywnych hitów. Sony stawia na własne gry AAA

Chociaż o dokładnej dacie startu nowej konsoli japońskiej generacji nie ma jeszcze żadnych szczegółów, napływają kolejne informacje o tym co może nas czekać wraz z pojawieniem się PlayStation 5 na rynku. Sony posiada bowiem klarowną wizję dotyczącą sukcesu swojej konsoli na kolejnej generacji.

Nowa generacja zbliża się wielkimi krokami. Doniesienia o niebanalnych możliwościach nowego produktu Sony, wypowiedzi czołowych twórców o tym co może nas czekać na nowej generacji tylko podkręcają zainteresowanie. Jak jednak się zapowiada – Sony skupia się na ekskluzywnych hitach.

PlayStation 5 znacznie mocniejsze od poprzedniej generacji

Zgodnie z doniesieniami z Wall Street Journal, Sony zamierza celować w potrzeby najbardziej hardkorowych graczy, a te nastawione są na wielkie tytuły. To właśnie dzięki współpracy z czołowymi studiami, wyłącznie na PlayStation 5 mają zawitać nowe pozycje spod szyldu gier AAA:

„Szczegóły przy tworzeniu gier stały się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej"

Jak określił prezydent firmy Sony Kenichiro Yoshida, grupą docelową dla PlayStation 5 będą najwięksi fanatycy i poważni gracze. Strategia firmy, która ma doprowadzić do sukcesu najnowszej konsoli, skupia się wokół stworzenia gier na najwyższym poziomie, przygotowanych nie tylko we współpracy z najlepszymi studiami zewnętrznymi, ale dzięki wewnętrznym studiom. Nacisk na wysokobudżetowe produkcje w ramach działalności własnych zespołów ma przyczynić się do zwiększonego zainteresowania graczy.

O nowej konsoli Sony możecie również przeczytać na naszym portalu:

Źródło: https://www.wsj.com/articles/sony-positions-next-playstation-for-hard-core-gamers-11561800603

Tagi: ekskluzywne gry gry aaa playstation 5 Sony