Tytus Stobiński Tytus Stobiński 09.07.2019 17:36
Final Fantasy XIV: Shadowbringers
585V

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn zostanie poprawione wizualnie?

Od premiery Final Fantasy XIV: A Realm Reborn minęło blisko 7 lat, lecz pomimo tylu lat na karku gra wciąż posiada sporą rzeszę oddanych fanów. Niestety, w naszej branży takich okres czasu powoduje, że większość wówczas dobrze wyglądających tytułów, dziś trąci myszką.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn wciąż jest regularnie wspierane, a niedawno gra otrzymała ogromne rozszerzenie o nazwie Shadowbringers. Twórcy nie zamierzają więc porzucać tytułu, a wręcz planują jeszcze większy rozwój, niżeli tylko standardowa, nowa zawartość. Podczas rozmowy z redakcją serwisu DualShockers, Naoki Yoshida ze Square Enix, wypowiedział się na temat starzejącej się oprawy wizualnej produkcji i ewentualnych planów jej poprawy. Szkoda przecież porzucać grę, w którą gra spora grupa ludzi, a wiadomo jednak, że wysoka jakość grafiki jest zdecydowanie bardziej zachęcająca.

Final Fantasy XIV: Shadowbringers. Tom Holland ze Spider-Mana trenuje w reklamie

Czy więc powinniśmy oczekiwać aktualizacji, która w jakiś sposób podbije nam grafikę i zapewni nowe "wodotryski"? Byłoby to dość niecodziennie, ale niczego nie możemy wykluczyć. Wszystko jest decyzją, która należy do studia, jak jednak możemy przeczytać, sprawa jest rozważana:

Pewnie, wiele gier z gatunku MMORPG zdążyło się już zestarzeć. Widzieliśmy już w przeszłości tytuły, których oprawa wizualna była poprawiana. Jestem pewien, że ludzie chcą ujrzeć ulepszoną grafikę w grze, w którą grają. Patrząc z tej perspektywy, chcielibyśmy podbić oprawę, by Final Fantasy XIV nadal wyglądało jak tytuł z wysokiej półki. Mówiąc więc krótko - tak, jesteśmy skorzy do takiego rozwiązania.

Pozostaje więc czekać na dalsze informacje, ale skoro developer publicznie wypowiada się z takim nastawieniem, to zapewne coś jest na rzeczy.

Warto również przeczytać:

Tagi: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Square Enix