Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2019 21:27
The Walking Dead Serial
4149V

Co dalej z The Walking Dead? AMC odpowiada

Robert Kirkman niespodziewanie zakończył komiks The Walking Dead i jednocześnie otworzył Puszkę Pandory. Fani uniwersum obawiają się o losy innych produkcji, więc AMC postanowiło wydać oświadczenie.

Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia komiksu The Walking Dead. Twórca bardzo dobrze ukrywał swoją decyzję – w zasadzie dopiero na dzień przed premierą ostatniego numeru otrzymaliśmy oficjalną wiadomość od Kirkmana. Było to zaplanowane działanie, a wydawca komiksu zbierał nawet zamówienia przedpremierowe na kolejne numery prezentując fikcyjne okładki. Teraz firma musi zwracać pieniądze.

Koniec The Walking Dead! Twórca niespodziewanie zakończył prace nad komiksem

Sytuacja jest szeroko komentowana w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wielu fanów nie potrafi zrozumieć decyzji Kirkmana. Twórca postanowił zakończyć komiks The Walking Dead na swoich zasadach, jednak możemy mieć pewność, że jego uniwersum będzie dalej żyć.

Sympatycy The Walking Dead obawiali się, że podobny zabieg zobaczymy w serialu, ale AMC uspokoiło zainteresowanych:

„Ten niezwykły komiks stworzył świat, który już teraz żyje w różnych formach, w sercach i umysłach milionów fanów na całym świecie i będzie istniał jeszcze przez wiele lat”.

Nie jest to raczej wielkie zaskoczenie, bo produkcje AMC cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Twórcy serialu „The Walking Dead” zakończyli dziewiąty sezon z przytupem i teraz wielu widzów nie może się doczekać kontynuacji wydarzeń.

Jednocześnie AMC pracuje nad „Fear The Walking Dead” oraz dodatkowym serialem – nowa opowieść ma przedstawić losy młodych bohaterów, którzy muszą odnaleźć się w świecie przepełnionym zombiakami.

Więcej o The Walking Dead:

Źródło: https://www.gamesradar.com/walking-dead-comic-ending-amc-statement-tv-series

Tagi: AMC robert kirkman serial the walking dead