Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2019 13:28
V Cyberpunk 2077
2425V

CD Projekt RED nie pracuje nad 3 grami w uniwersum Cyberpunk 2077

Światowe media od dwóch dni donoszą o wielkich planach CD Projekt RED, według których firma ma teraz rozwijać aż trzy gry w serii Cyberpunk 2077. Sytuację postanowiło skomentować studio - deweloperzy zaprzeczyli doniesieniom.

W poniedziałek Adam Kiciński podczas konferencji wspomniał o trzech „cyberpunkowych rzeczach” i wielu dziennikarzy stwierdziło, że Polacy pracują nad trzema grami rozwijającymi świat Cyberpunk 2077. Teraz studio tłumaczy sytuację i podkreśla – powstaje tylko jeden tytuł.

Nasze wrażenia z Cyberpunk 2077

Na początku warto jednak spojrzeć na słowa prezesa CD Projektu – wypowiedź była odrobinę niefortunna i mogła wprowadzić zamieszanie:

„Pracujemy nad trzema rzeczami 'cyberpunkowymi' - nad główną grą i nad dwoma jeszcze. To są trzy zespoły. Pracujemy też nad 'Gwintem' i mamy jeszcze nieogłoszoną grę w (spółce - PAP) Spokko. Czyli mamy pięć zespołów pracujących, trzy pracujące nad 'Cyberpunkiem"

Teraz Polacy tłumaczą: posiadają pięć zespołów i trzy pracują nad Cyberpunk 2077. Nie ma aktualnie mowy o pracy nad trzema grami w świecie Cyberpunka:

„Obecnie mamy w sumie pięć zespołów pracujących nad kilkoma projektami, z których trzy koncentrują się na rozwoju Cyberpunk 2077. Należą do nich m.in. CD Projekt Red Warszawa i Kraków, które zajmują się obsługą gry głównej, a także wrocławskie studio, w którym około 40 specjalistów zajmuje się badaniami i rozwojem technologicznym. Osobny, dedykowany zespół warszawskiego studia zajmuje się rozwojem gry Gwent. Ostatnim zespołem jest Spokko, który obecnie pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze projektem mobilnym”.

CD Projekt RED musiał zareagować, ponieważ taka wiadomość mogła wprowadzić spore zamieszanie.

Sytuacja jest ciekawa z jeszcze jednego powodu – do niedawna CDP RED informowało o pracach na wciąż tajną grą RPG AAA, jednak teraz tytuł nie został uwzględniony w zestawieniu. Możemy podejrzewać, że deweloperzy odpowiedzialni za ten projekt zostali przerzuceni do formacji pracującej nad Cyberpunk 2077 – jak wiadomo na ostatniej prostej przyda się każdy dodatkowy pracownik.

Polecamy:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/cyberpunk-2077-cd-projekt-red-addresses-rumor-abou/1100-6468169/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Nie przegap