Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2019 19:25
The Walking Dead
5697V

Koniec The Walking Dead! Twórca niespodziewanie zakończył prace nad komiksem

Jeszcze kilka godzin temu były to wyłącznie plotki, ale Robert Kirkman właśnie potwierdził niespodziewaną sytuację. W tym tygodniu zadebiutuje ostatni zeszyt „The Walking Dead”. Twórca postanowił zakończyć prace nad komiksem.

Sympatycy komiksów z uniwersum The Walking Dead muszą przygotować się na wielkie zakończenie. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzoną wiadomość – nadchodzący, 193. zeszyt będzie ostatnim komiksem w serii!

The Walking Dead: The Telltale Definitive Series we wrześniu

3 lipca na amerykańskim rynku zadebiutuje ostatnie 71 stron The Walking Dead. Jeszcze kilka godzin temu była to wyłącznie plotka, jednak teraz możemy potwierdzić – Robert Kirkman zdecydował się na szybkie zakończenie historii. Tak sytuację skomentował sam twórca: 

Ja też jestem smutny. Będę za tym tęsknić tak samo jak ty, jeśli nawet nie bardziej. To że musiałem zakończyć komiks łamie mi serce. Trzeba iść naprzód... Ale po prostu za bardzo kocham ten świat, by wyciągnąć wszystko na zewnątrz, aż nie będzie to zgodne z tym, czym chcę, by było.

Mam nadzieję, że zrozumiecie.

Mam nadzieję, że ty, drogi czytelniku, wiesz, jak bardzo doceniam dar, który mi dałeś. Muszę opowiedzieć moją historię dokładnie tak, jak planowałem i zakończyć ją w 193. numerze na moich warunkach, bez żadnej ingerencji.... W dowolnym momencie. To rzadkość i nie byłoby możliwe, bez ciągłego wsparcia ze strony czytelników takich jak ty. Bardzo dziękuję.

Kirkman ostrzega przed ogromnym spoilerem – autor zachęca do omijania szerokim łukiem Internetu do momentu przeczytania ostatniego numeru. Oczywiście możemy mieć pewność, że AMC nie zmieni planów i będzie nadal kontynuować rozwój seriali.

Eric Stephenson z wydawnictwa Image Comics w swojej wypowiedzi podkreślił, że Kirkman rozwijał uniwersum przez 15 lat, opowiedział nam wielką opowieść, ale w końcu postanowił ją zakończyć. W The Walking Dead uczestniczyliśmy niezwykłej przygodzie, która zdaniem Erica była rozwijana w „maksymalnie realny sposób”, ponieważ bohaterowie nie mogli liczyć na magiczne uzdrowienia i umierali na zawsze. Prowadzenie takiego komiksu było niezwykle wymagające i Robert w końcu stwierdził, że trzeba to zakończyć.

Więcej o The Walking Dead:

Źródło: https://www.bleedingcool.com/2019/07/01/robert-kirkman-image-comics-publisher-eric-stephenson-the-walking-dead-193-major-spoilers/

Tagi: komiks robert kirkman The Walking Dead TWD