Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.07.2019 18:19
Mike Pondsmith
850V

Twórca Cyberpunk, Mike Pondsmith uważa, że czeka nas jeszcze sporo ciekawych historii

Mike Pondsmith, twórca papierowego Cyberpunka, wypowiedział się na temat wykreowanego przez siebie świata. Jak stwierdził, dzieło nad którym pracował przez 30 lat życia, ma jeszcze wiele historii do opowiedzenia. 

Artysta udzielił wywiadu jeszcze przed samym ogłoszeniem przez zarząd CD Projekt RED, że firma pracuje nad nowym tytułem, opartym o cyberpunkowe klimaty. Podczas rozmowy z redakcją portalu videogameschronicle.com, Pondsmith stwierdził, że kreowany przez tyle lat świat jest wystarczająco bogaty, by w oparciu o schemat jaki zapewnia, opowiedzieć jeszcze mnóstwo interesujących historii. 

Cyberpunk 2077 będzie ogromny. Rozmiar gry pokazuje skalę projektu

Twórca spogląda na Cyberpunk, niczym na trylogię Wojen Gwiezdnych i Star-Treka. Dostaliśmy więc Cyberpunk 2013, Cyberpunk 2020, a także wydaną 14 lat temu wersję 3.0. Teraz, wraz z premierą Cyberpunk 2077 czas na kolejną odsłonę cyklu. 

Cyberpunk 2013 skupiał się na świecie, który podnosił się z kolan, odzyskiwał siły i starał się korzystać z nowej technologii. 2020, dotyczył dojścia do władzy wielkich korporacji i ukazaniu tego, jak bardzo to wykorzystywano. Cyberpunk RED pokaże natomiast, jak ludzie przemyśleli wszystkie poczynania, zaczęli się zastanawiać co było źle i w którym kierunku teraz zmierzyć. 

Mike wspomniał też o tym, na czym jego zdaniem skupi się Cyberpunk 2077

Wówczas, sporo tyczy się ludzi, którzy pragną władzy od wszechobecnych korporacji i grup z nimi powiązanych, a tych, którzy mieli swoje poczucie wolności i nie w myśl im z niej zrezygnować. 

 A jak bardzo bogaty jest opisany na papierze świat, jaki amerykanin stworzył?

Podsumowując, istnieje wiele, ciekawych opowieści, o ile nie skupiasz się na jednej, konkretnej grupie postaci. Trzeba zrozumieć, że istnieje multum interesujących ludzi z historią do opowiedzenia. 

 Cóż, czekamy aż CD Projekt RED zdradzi nieco więcej na temat nowego projektu, ale jeżeli jest on ściśle powiązany z uniwersum tego "papierowego erpega", zapewne po raz kolejny skorzystają oni z konsultacji Pondsmitha.

Więcej informacji na temat Cyberpunk 2077 na naszym portalu:

 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/cyberpunk-creator-says-there-are-tons-of-stories-left-to-tell-in-game-universe/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077