Tytus Stobiński Tytus Stobiński 01.07.2019 11:00
Prince of Persia
663V

Projektant pierwszych części Prince of Persia chciałby powrotu serii

Seria Prince of Persia, stanowiła niegdyś jedną z najważniejszych marek w bibliotece Ubisoftu. Wraz jednak z premierą i ogromnym wybiciem się na rynku pierwszej części Assassin's Creed, przygody księcia Persji poszły w odstawkę. Czy doczekamy się powrotu?

Podczas odbywającej się w Barcelonie konferencji Gamelab, Jordan Mechner, będący odpowiedzialnym za pierwsze części Prince of Persia, zapowiedział publikację na temat kulisów tworzenia tych znanych tytułów. Developer podczas konferencji odpowiadał na serie pytań, a kiedy jeden z uczestników spytał się go, czy chciałby jeszcze powrócić do tytułu i stworzyć jego kolejny rozdział, ten bez wahania odpowiedział twierdząco.

Prince of Persia: The Sands of Time. 15. urodziny hitu Ubisoftu

Niestety, sam Mechner nic z tym nie zrobi. Wszelkie prawa do serii posiada Ubisoft, który od ponad dziewięciu lat nie zabiera się za kontynuowanie serii. Co jednak ciekawe, korporacja cały czas twierdzi, że o Prince of Persia nie zapomniała, lecz obecnie niestety nie jest w stanie sobie pozwolić na jej powrót ze względów czysto ekonomicznych. Pozostaje nam więc czekać, by ta kultowa seria powróciła kiedyś do graczy, być może z nadchodzącą, nową generacją. Na takie samo wskrzeszenie oczekuje Splinter Cell, którego ostatnią odsłoną było wydane 6 lat temu Splinter Cell: Blacklist.

Warto również przeczytać:

Tagi: Assassin's Creed prince of persia splinter cell Ubisoft