SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.10.2018 11:07
Prince of Persia: The Sands of Time. 15. urodziny hitu Ubisoftu
1115V

Prince of Persia: The Sands of Time. 15. urodziny hitu Ubisoftu

Prince of Persia dzisiaj to trochę zakurzona marka, która została odstawiona na półkę przez Assassin's Creed. Jednak ciężko jej odmówić wspaniałości, zwłaszcza gdy popatrzymy na świętujące 15 urodziny Prince of Persia: The Sands of Time.

Prince of Persia: The Sands of Time do sprzedaży trafiło 28 października 2003 roku. Co ciekawe - jako pierwsze grę dostało GameBoy Advance. Konsole stacjonarne i PC-ty musiały poczekać parę dni dłużej, kolejno do listopada i grudnia.

Prince of Persia. Autor kultowej marki chce przywrócić ją do życia

Prince of Persia: The Sands of Time było restartem serii po średnio udanym Prince of Persia 3D. Cztery lata po premierze pojawiła się gra, która zachwyciła wszystkich, w czym spory udział miał oczywiście Jordan Mechner, który pełnił rolę konsultanta, designera oraz scenarzysty.

Gra wrzucała nas w skórę anonimowego księcia, który wchodzi w posiadanie Sztyletu Czasu, który pozwoli mu, korzystając z tytułowych Piasków Czasu, cofać o kilka sekund czas z czego deweloper zrobił najważniejsza mechanikę w grze.

Tytuł bardzo mocno stawiał na elementy platformowe, które wymagały od nas wielkiej precyzji. Całość oparta została na silniku Jade, który napędzał także Beyond Good & Evil.

Dzięki świetnemu przyjęciu i jeszcze lepszej sprzedaży, seria wróciła do chwały i zapoczątkowała nową trylogie w ramach której dostaliśmy Duszę Wojownika oraz Dwa Trony, a także kilka spin-offów i odsłon luźniej powiązanych z główną trylogią. Prince of Persia: The Sands of Time doczekały się także zbiorczego wydania w ramach kolekcji HD na PlayStation 3, ale zestawy te nie zostały zbyt ciepło przyjęte z racji błędów. Lepiej więc kupić grę na PC i za pomocą fanowskich aktualizacji dostosować ją pod aktualne systemy.

Graliście w Prince of Persia: The Sands of Time? Jeśli tak, to jak wspominacie grę Ubisoftu?

Tagi: Prince of Persia: The Sands of Time Ubisoft