Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.06.2019 14:21
Michael Pachter
2558V

PlayStation 5 i Project Scarlett - czy firmy znów dopłacą do konsol? Michael Pachter ponownie przewiduje

Michael Pachter powraca do nas ze swoimi przemyśleniami. Tym razem sprawa tyczy się nadchodzących Project Scarlett i PlayStation 5.

O nowych konsolach wciąż nie wiemy za dużo, ale wedle pojawiających się informacji, już za rok dostaniemy mocne sprzęty, za które producenci będą musieli zażądać gotówki na określonym poziomie. Podczas rozmowy z redakcją serwisu GamingBolt, Michael Pachter będący branżowym analitykiem bez większych obliczeń stwierdził, że podzespoły nowych urządzeń "lekką ręką" przekroczą koszt 500 dolarów. 

Project Scarlett to next-gen Microsoftu! Znamy szczegóły rywala PlayStation 5

Pachter jest jednak zdania, że Microsoft oraz Sony nie zdecydują się na ustalenie zaporowych cen nowych konsol i wyjdą ze startową ceną na poziomie 399 dolarów. Wciąż nie wiemy, który z producentów wejdzie na rynek jako pierwszy, jednak zarówno jedna, jak i druga firma mierzy tu w 2020 rok. Obniżanie ceny nowego hardware'u (a jednoczesne dopłacanie do niego), to znany zabieg gigantów, którzy wyrównują następnie bilans poprzez produkowane oraz wydawane gry. Jak sądzicie, dostaniemy cenę bliżej górnej, czy dolnej granicy? Czego oczekujecie od nowego Xboksa i PlayStation?

Warto przeczytać:

PlayStation 5 ostatnią konsolą? Szef PlayStation wypowiedział się o ewolucji PS5

Pachter: Sony to głupcy rezygnując z E3 - analityk zwiastuje szybki powrót PlayStation na imprezę

Tagi: #sony #microsoft #playstation5 #ps5 #next-gen playstation 5 PROJECT SCARLETT