Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2019 15:13
Xbox kontroler i Dualshock 4
5050V

PlayStation 5 potężniejsze od Xbox Scarlett? Ed Boon komentuje doniesienia

Ojciec serii Mortal Kombat postanowił wypowiedzieć się na temat ostatnich plotek dotyczących mocy PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Ed Boon jest jedną z osób, która mogła już chwycić w łapy devkity obu next-genów.

W ostatnich dniach pojawiło się kilka plotek dotyczących mocy PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Zdaniem doniesień, konsola Sony będzie potężniejsza i Microsoft już od początku nowej generacji będzie znajdował się na trudnej pozycji.

PlayStation 5 jest podobno znacznie potężniejsze od Project Scarlett

Sytuację postanowił skomentować Ed Boon, którego słowa są bardzo wymowne. Twórca serii Mortal Kombat oraz Injustice podkreśla, że aktualnie nie możemy mówić o większej mocy jednej z platform:

„Xbox Scarlet jest potężniejszy niż PS5.

PS5 jest potężniejsze od Xbox Scarlet.

Jak? JAK ktokolwiek może z pełnym zaufaniem wydawać takie oświadczenia bez PRACY na FINALNYCH wersjach urządzeń?”

Najbardziej zaufani deweloperzy już posiadają devkity PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett, ale możemy mieć pewność, że oba sprzęty nie prezentują mocy, którą zobaczymy w konsolach przygotowanych dla graczy. Deweloperzy zawsze otrzymują potężniejsze platformy, które pozwalają im dopracowywać swoje gry.

Pełne prezentacje PlayStation 5 i Xbox Scarlett powinny odbyć się na przyszłorocznym E3. Sony może jeszcze pod koniec roku wspomnieć o konsoli, jednak trudno powiedzieć, czy firma zdecyduje się na pełne ujawnienie urządzenia na rok przed premierą.

Więcej o next-genach:

Źródło: Twitter

Tagi: ed boon microsoft PlayStation 5 PROJECT SCARLETT sony xbox scarlett