Tytus Stobiński Tytus Stobiński 26.06.2019 15:39
Diablo Art
4609V

Diablo 4 zadziała na innym silniku, skupi się na dodatkowych płatnościach i wywróci świat gry do góry nogami?

Najnowsze informacje, które opisują kolejną część serii Diablo wprawią w osłupienie nawet największych fanów. Czy to zaplanował dla nas Blizzard?

Na popularnej platformie 4chan, pojawił się wpis anonimowego użytkownika, określającego się mianem byłego pracownika Blizzarda, który szczegółowo opisuje co znajdziemy w z pewnością powstającym Diablo 4. Cała teoria jest naprawdę ciekawa i kto wie, może jest w niej choć ziarno prawdy, zwłaszcza, że o kolejnej części tej legendarnej serii nie wiemy zupełnie nic.

UWAGA - PONIŻSZY TEKST ZAWIERA INFORMACJE, KTÓRE MOŻNA UZNAĆ ZA SPOILERY.

Le Monde: Diablo IV zostało zaprezentowane pracownikom, firma pracuje nad nową grą związaną z marką Overwatch

Wedle doniesień, poważny proces developerski Diablo 4 ruszył dopiero w momencie, kiedy w sieci podniósł się lament związany z ogłoszeniem niesatysfakcjonującego Diablo Immortal, mobilnej gry wieloosobowej, przeznaczonej na systemu iOS oraz Android. Choć wydaje się to niewiarygodne, tytuł ma działać na silniku Overwatch, a akcja być przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. Studio określa całość mianem "schlootera", czyli połączenie hack&shlaska, shootera oraz lootera. Tytuł ma zająć miejsce po Destiny 2, które zwalnia się wraz z autonomią Bungie. Blizzard jednak panikuje, bowiem mechanika gry jest wciąż niedopracowana, w szczególności jeżeli skupiamy się na tzw. "loocie", który stanowi sól serii Diablo

Z początku, Diablo 4 zaoferuje nam jedynie 3 klasy postaci, a kolejnych 5 ukaże się w formie płatnych aktualizacji. Sama kampania fabularna skupi się na sprzymierzeniu z demonami. Po setkach lat panowania i spokoju, anioły stają się coraz bardziej bezwzględne i chcące pozbyć się ludzi ze świata Sanktuarium. Gra ma być reklamowana hasłem "obudź swojego wewnętrznego demona". Ma ono bezpośrednie połączenie z nowym systemem, który stanowi kopię specjalnych umiejętności bohaterów z Overwatch. Jak bowiem czytamy, każda z postaci w Diablo 4 ma mieć oddany do dyspozycji, potężny, demoniczny atak. Głównym bossem w grze, ma być anielskie odzwierciedlenie Diablo - Diabael Priums, a po ukończeniu kampanii mamy zrozumieć, że Diablo od początku działał w sprawie Sanktuarium. Czekał on na człowieka, który pokonując go, zyska nadludzką siłę i powstrzyma wielką inwazję. 

Premiera gry planowana jest na wiosnę 2021 roku, a docelowe platformy to PC, PlayStation 5, Xbox Scarlett oraz niezapowiedziana platforma od Activision, która korzysta z infrastruktury i serwerów Microsoftu.

Więcej do przeczytania:

Źródło: https://cdn.discordapp.com/attachments/541032469978284033/592757021715988481/got_fired_from_blizzard.png?fbclid=IwAR0-E0ukN76tzepfM3TaVXvrjBDBxYlfjLhEDTuCzOBSTf_b2NvMTxBn0SA

Tagi: Blizzard diablo 4 Overwatch

Nie przegap