Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.06.2019 11:28
Diablo
1559V

Le Monde: Diablo IV zostało zaprezentowane pracownikom, firma pracuje nad nową grą związaną z marką Overwatch

Od premiery trzeciej części Diablo ponad 7 lat temu. Od tamtej pory gra doczekała się wielu portów, a także dodatkowych aktów, ale gracze na całym świecie coraz głośniej domagają się pełnoprawnej kontynuacji, owianej kultem gry Blizzarda. 

Choć wielu graczy spodziewało się czegoś innego, to niestety zeszłoroczny BlizzCon nie pokazał nam oczekiwanego Diablo IV, zamiast tego skupiając swoją uwagę na Diablo Immortal, odsłonie skierowanej na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS i przeznaczonej do rozgrywki wieloosobowej. Branża gier wideo nie kryła swojego niezadowolenia, a i sam Blizzard jest świadomy, że czas na trzymanie graczy w niepewności dobiega końca, zważywszy na ostatnie doniesienia i redukcji etatów w europejskich oddziałach firmy, ze względu na niezadowalające wyniki sprzedażowe.

StarCraft: Remastered z radykalną zmianą. Będzie cukierkowo!

Jak informuje nas szanowany, francuski dziennik Le Monde, developer pokazał już pracownikom wybranych placówek fragmenty gry. Prócz tego, twórcy pracują również nad kolejną grą związaną z marką Overwatch. Jak jednak czytamy, produkcje te zadebiutują najwcześniej w 2020 roku, choć jest zdecydowanie zbyt wcześnie by zakreślać krzyżykiem konkretną datę w kalendarzu. Zwłaszcza, że Blizzard nigdy nie spieszył się z premierą swoich tytułów, wyznając zasadę "done when it's done".

Zgodnie z zapowiedzią, tegoroczna edycja BlizzCon, odbędzie się w dniach 1-2 listopada. Być może wówczas poznamy pierwsze szczegóły na temat nowych projektów.

Warto przeczytać:

Activision Blizzard traci globalną dyrektor ds. e-sportu

Rise of Azshara - duża aktualizacja do World of Warcraft pojawi się już niebawem

Diablo 4 i Overwatch 2 najważniejszymi projektami Blizzarda. Firma skasowała StarCraft FPS

Źródło: https://www.lemonde.fr/pixels/article/2019/06/20/le-long-tunnel-des-salaries-francais-de-blizzard-geant-du-jeu-video-vise-par-un-plan-social-massif_5479342_4408996.html

Tagi: Blizzard blizzcon diablo 3 Diablo 4 Overwatch