Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2019 08:00
Xbox Lockhart
2078V

Xbox Lockhart podobno nie powstanie. Microsoft miał zrezygnować ze słabszego Project Scarlett

Jeszcze w ubiegłym roku informowaliśmy o wielkich planach amerykańskiej korporacji. Firma chciała przygotować dwa next-geny, jednak według ostatnich doniesień – zdecydowano się porzucić Xbox Lockhart. Gigant z Redmond chce się skupić wyłącznie na potężniejszej wersji.

Microsoft pewnie dopiero na przyszłorocznym E3 ujawni wszystkie szczegóły swojego next-gena, ale wiele na to wskazuje, że firma nie zdecyduje się na jednoczesną premierę dwóch urządzeń. Takie doniesienia pojawiły się w ubiegłym roku.

Xbox Anaconda, Xbox Lockhart, Xbox Maverick, Xbox Anthem i więcej. Microsoft pracuje nad zestawem konsol

Według informatorów, Microsoft jeszcze w ubiegłym roku pracował nad dwoma next-genami – Xbox Anaconda (teraz znany jako Project Scarlett) oraz Xbox Lockhart. Ten drugi sprzęt miał również zadebiutować w 2020 roku będąc tańszą alternatywą dla potężnej konsoli.

Amerykanie od początku chcieli zapewnić dwie opcje – odpowiednik Xboksa One X (Scarlett) oraz odpowiednik Xboksa One S (Xbox Lockhart) – jednak najwidoczniej zmieniono plany. Teraz Microsoft ma skupić się wyłącznie na jednej konsoli.

„Wygląda na to, że słabsza wersja next-gena Microsoftu o kodowej nazwie Lockhardt została odłożona na półkę.”

Taką wiadomość przekazał Benji-Sales, który już wcześniej dzielił się zakulisowymi informacjami. Mężczyzna jednocześnie podkreślił, że jego zdaniem to dobre rozwiązanie. Wiadomości o zmianie planów krążą podobno od pewnego czasu.

Na pewno nie powinniśmy oczekiwać konkretów od Microsoftu, choć korporacja może w przyszłości zaprezentować nam „Skę”. Mimo wszystko pod koniec przyszłego roku spodziewajmy się wyłącznie jednej konsoli od Amerykanów.

Warto spojrzeć:

Źródło: Twitter

Tagi: Microsoft next-gen Xbox Xbox Lockhart