Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2018 07:00
Xbox Anaconda, Xbox Lockhart, Xbox Maverick, Xbox Anthem i więcej. Microsoft pracuje nad zestawem konsol
7021V

Xbox Anaconda, Xbox Lockhart, Xbox Maverick, Xbox Anthem i więcej. Microsoft pracuje nad zestawem konsol

Xbox Scarlett to nie jest jedno urządzenie. Microsoft ma opracowywać całą serię sprzętów, które trafią na rynek w przeciągu dwóch następnych lat. Korporacja chce być gotowa na każdą zachciankę klientów.

Microsoft na E3 potwierdził prace nad nową generacją. Na prezentacje urządzeń musimy zaczekać do przyszłego roku, ale wiele na to wskazuje, że sprzęt zostanie ujawnione już wkrótce… Choć to dopiero początek.

Xbox Cloud ma korzystać z AMD Picasso. Microsoft stawia na dobrą cenę

Konkretami dotyczącymi planów Microsoftu podzielił się Brad Sams – mężczyzna od wielu miesięcy dostarcza szczegóły dotyczące amerykańskiej korporacji i tym razem dziennikarz natrafił na bardzo interesujące informacje.

Microsoft pracuje nad:

  • Xbox Anaconda – to jedna z dwóch tradycyjnych konsol nowej generacji (Xbox Scarlett). Pod kodową nazwą Anaconda kryje się odpowiednik Xboksa One X – potężna maszyna dla najwierniejszych fanów korporacji. Premiera: 2020 rok.
  • Xbox Lockhart – to drugi next-gen z rodziny Xbox Scarlett, który jest jednak słabszy od Xbox Anaconda. Dziennikarz uważa, że Lockhart to odpowiednik Xboksa One S – tańsza opcja. Premiera: 2020 rok.
  • Xbox Maverick – to urządzenie do streamingu, które nie będzie zawierać odtwarzacza i skupi się wyłącznie na rozgrywce dzięki sieciowej infrastrukturze. Sprzęt nie jest częścią rodziny Xbox Scarlett. Premiera: wiosna 2019 roku… Choć tutaj plany mogą zostać zmienione. W tym wypadku firma rozwija również ofertę, dzięki której klient otrzyma nowy sprzęt z dołączonymi subskrypcjami Xbox Game Pass i Xbox Live Gold.
  • Xbox Anthem – w pełni przeprojektowany model Xboksa One S, którego celem jest znaczące zmniejszeni kosztów produkcji. Konsola ma skupić się wyłącznie na streamingu (Project xCloud), ale w maszynie ma pojawić się napęd. Premiera: 2019 rok.
  • Xbox Anaconda Cloud – nowa generacja skupiona na streamingu również powstaje, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy w tym temacie większych informacji.  

Microsoft ma jednocześnie pracować nad zupełnie nową platformą – Xbox GameCore – która pomoże deweloperom w szybszym i łatwiejszym przygotowywaniu gier na konsole z rodziny Xboksa. Projekt nie jest bezpośrednio skierowany do graczy, jednak może mieć znaczący wpływ na nową generację. Twórcy produkcji otrzymają od korporacji z Redmond nowe narzędzia, które wykorzystają podczas kreowania pozycji.

Powyższe nazwy to oczywiście tytuły robocze i choć koncepcja rozwijania aż kilku urządzeń może wydawać się przesadzona, to jednak Brad Sams udowodnił już wielokrotnie, że posiada bardzo dobre dojście do pracowników Microsoftu i chętnie dzieli się zgromadzonymi ciekawostkami.

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/195395/deciphering-xbox-scarlett-anaconda-anthem-danta-lockhart-maverick-and-roma

Tagi: next-gen nowa generacja Xbox xbox anaconda xbox anthem Xbox Lockhart xbox maverick xbox scarlett