Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.06.2019 21:39
Next-genowe konsole krytyka
3665V

Next-genowe konsole to "tylko więcej tego samego". Szef Platinum Games krytykuje plany Sony i Microsoftu

Wielu graczy nie może się już doczekać nadejścia nowej generacji konsol. Znajdują się też oczywiście głosy krytyczne, chłodzące entuzjazm.

Jednym z takich sceptyków jest szef studia Platinum Games. Atsushi Inaba powiedział w ostatnio udzielonym wywiadzie, że trudno mu się ekscytować next-genami od Microsoftu i Sony.

PS5 ma być znacznie potężniejsze od nowego Xboksa

Atsushi Inaba stwierdził w rozmowie z VGC na E3 2019, że zwrócenie się Microsoftu i Sony w kierunku standardowych komponentów, "dostępnych na półkach sklepowych" w szczególności ostudziło jego entuzjazm.

Inaba powiedział, że bez specjalnie opracowanych dla konsol, customowych układów dostaniemy po prostu "więcej tego, co już znamy".

"Na pewno rzeczy będą płynniejsze, grafika lepsza i może ograniczymy czasy ładowania... to dobre dla konsumentów. Ale to nie zmienia faktu, że to tylko więcej tego, co już znamy. W porównaniu z poprzednimi generacjami to nic rewolucyjnego, albo superinnowacyjnego - jeśli mam być szczery.

Hardware do grania dawniej opierał się o customowe układy, których nie można było włożyć do PC. A teraz te firmy po prostu chwytają za komponenty, które już istnieją" - powiedział Inaba.

Znacznie więcej emocji wzbudza w szefie Platinum streaming gier, taki jak oferowany przez np. Google Stadia.

"Platformy streamingowe to prawdziwa innowacja i coś naprawdę innego. To platformy, które wzbudzają mój entuzjazm - to tutaj dzieje się najwięcej innowacji" - powiedział Inaba.

Google Stadia. Pełna lista gier

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/platinum-boss-says-next-gen-consoles-more-of-the-same/

Tagi: google stadia next-geny streaming xbox scarlett