Tytus Stobiński Tytus Stobiński 14.06.2019 08:53
Phil Spencer
977V

Microsoft nie planuje, by Project Scarlett był ich ostatnią konsolą

Co stanie się z marką Xbox i samymi konsolami po premierze Project Scarlett? Coraz częściej trafiają do nas informacje, że nadchodząca generacja będzie ostatnią w znanej nam formie, a gaming przeniesie się do streamingu i grania w chmurze. Tylko czy faktycznie tego właśnie chcemy?

Najnowsza wypowiedź Phila Spencera, będącego szefem marki Xbox, daje nam pogląd związany z produkcją następcy Project Scarlett. Oczywiście, w nadchodzącym roku zauważymy dość ostrą ofensywę streamingu w postaci m in. Google Stadia, a i sam Microsoft ma ambitne plany związane z usługą xCloud (choć to nieco inna para kaloszy), ale czy świat rzeczywiście ma dość konsol w klasycznym wydaniu? 

Microsoft poważnie zastanawia się nad ceną Project Scarlett

Jedno jest pewne, wielbiciele staroszkolnego podejścia do naszego hobby i grania nawet w przypadku braku dostępu do sieci nie są do końca przekonani co do zmian, które zachodzą na rynku. Jakie plany ma jednak gigant z Redmond po premierze następcy Xboksa One nie wiemy, choć przytoczony poniżej komentarz pozwala określić czego chciałby sam producent:

Powiem Wam czego nie planujemy...Nie planujemy, by Project Scarlett był naszą, ostatnią konsolą. Następca Scarlett z pewnością powinien nieść za sobą coś istotnego. Pytanie, co wówczas na świecie będzie istotne? Sądziliśmy, że istotne będzie granie w 4K. Jeżeli jednak nie dla Ciebie, to kup Xboksa One S, PlayStation 4 - czy jakąkolwiek inną konsolę. Jeśli jednak chciałeś osiągnąć taką jakość, to naszym zadaniem było upewnić się, że ten sprzęt ma wystarczającą ilość pamięci i wysoką przepustowość. Myślę, że wiemy co jest następnym, istotnym punktem konsol do gier. Co będzie dalej nie mam pojęcia, ale wiem, że nie mamy w planach porzucić produkcji tych urządzeń. 

Zobacz również nowe kody: STS kod promocyjny

Wygląda więc na to, że Microsoft dość bezpiecznie podchodzi do tego tematu, nie chcąc spłoszyć konsumentów po żadnej stronie. Dużo zapewne zależy od sprzedaży Project Scarlett oraz tego, jaką popularnością cieszyć się będzie cała, nowa generacja. 

Warto przeczytać:

Xbox Game Studios może zostać powiększone o japońskie studio

Ostatnie gry we Wstecznej Kompatybilności. Microsoft kończy program, by wspierać Project Scarlett

Tagi: Microsoft nex-gen phil spencer PROJECT SCARLETT Xbox