Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2019 14:18
Nintendo Switch
731V

Nintendo ocenia streaming. Firma może zaoferować swoją usługę

Nintendo to kolejna korporacja, która chętnie patrzy w stronę streamingu. Firma nie zaprezentowała nowej usługi, ale aktualnie włodarze Big N biorą pod uwagę najróżniejsze scenariusze.

Największe korporacje decydują się zainwestować w streaming i do tego grona może dołączyć Nintendo. Firma aktualnie ocenia najróżniejsze możliwości nowej technologii, ale możemy podejrzewać, że słowa przedstawicieli japońskiej korporacji nie pojawiają się bez przyczyny.

Dwie godziny rozgrywki z Yo-kai Watch 4

Charlie Scibetta podjął temat streamingu podczas rozmowy z dziennikarzem TechCruch. Dyrektor wykonawczy Nintendo of America powiedział, że jest to „interesująca technologia”:

„Streaming jest z pewnością interesującą technologią. Nintendo przygląda się uważnie i oceniamy streaming. Nie mamy teraz nic do ogłoszenia, jeśli chodzi o przyjęcie tej technologii.”

Oczywiście Scibetta podkreślił, że aktualnie Nintendo skupia się na standardowych formach dystrybucji, czyli fizycznych produktach oraz cyfrowych grach z eShopu. Natomiast Doug Bowser – dyrektor marketingu – podkreślił, że Nintendo „zawsze interesuje się” nowymi technologiami, które mogą zapewnić różne sposoby rozgrywki.

Japończycy nic jeszcze nie ogłosili, ale nie możemy zapomnieć, że Capcom oraz Ubisoft oferują swoje gry na Nintendo Switchu przez streaming – w Japonii na hybrydowej konsoli zagracie w Resident Evil VII oraz Assassin's Creed: Odyssey.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/nintendo-is-evaluating-streaming-technology/1100-6467855/

Tagi: Nintendo nintendo switch streaming

Nie przegap