Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.06.2019 11:31
Xbox x PlayStation
3633V

Wielkie połączenie PlayStation i Xboksa? Szef PlayStation mówi wprost „nie ma takiego scenariusza”

Xbox Game Pass i Xbox Live na PlayStation 4 lub PlayStation 5? Najwidoczniej nie możemy na to liczyć. Sony nie zamierza w tak wielki sposób angażować się we współprace z Microsoftem. Korporacje pracują razem, by móc rywalizować z nową konkurencją.

Według oficjalnych informacji Microsoft zamierza zaoferować Xbox Live na wszystkich możliwych urządzeniach. Usługa będzie dostępna na między innymi Nintendo Switchu oraz urządzeniach mobilnych, a zdaniem niektórych przecieków – jest to pierwszy krok do wprowadzenia na kolejne sprzęty Xbox Game Pass.

Polecamy: Rozkład jazdy E3 2019. Jakie gry, kiedy konferencje, gdzie zapowiedzi?

Microsoft rozpoczął także współprace z marką PlayStation, ale najwidoczniej w tym wypadku nie możemy liczyć na tak mocną relację. W tej sprawie wypowiedział się Jim Ryan – szef marki PlayStation – którego zdaniem nie możemy liczyć na wielką relację:

„Według mojej wiedzy... Nie ma scenariusza, w którym platformy PlayStation i Xbox łączą się ze sobą. Obie platformy pozostaną odrębne z własnymi cechami, markami oraz fanami.”

W tych słowach widać dwie rzeczy – Ryan nie chce Xbox Live na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Jeszcze kilka lat temu nie byłoby właściwie tematu, jednak nie możemy zapomnieć, że Microsoft rozpoczął z Sony wielką współpracę – obie korporacje mają wspólnie działać w obszarze chmury oraz sztucznej inteligencji.

Jim Ryan powinien tym samym uspokoić fanów, którzy obawiali się, że Sony zdecyduje się na bardzo otwarte relacje z Microsoftem, zezwoli na udostępnienie na swojej konsoli Xbox Live (tak jak Nintendo) i następnie pojawi się opcja uruchomienia kolejnych usług...

Polecamy:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-06-07-sony-there-is-no-scenario-where-the-playstation-and-xbox-platforms-combine

Tagi: Microsoft PlayStation PlayStation 4 playstation 5 Sony Xbox xbox one