Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.06.2019 14:46
PS5 Logo
2242V

"Sony i Microsoft wiedzą, jak ma wyglądać nowa generacja. Nie popełnią wcześniejszych błędów."

PlayStation 5 i nowy Xbox mają być udanym sprzętem. Tak uważa Todd Howard, który w rozmowie z IGN przyznał, że na podstawie jego wiedzy, Sony i Microsoft robią wszystko dobrze i nie popełnią błędów z poprzednich generacji, jeśli chodzi o nowy sprzęt.

Każda generacja konsol niesie z sobą sporo ekscytacji, która nierzadko zmienia się w zawód. A to nie dowożą gry, a to jest ich zbyt mało. Czasami któraś z firm prezentuje sprzęt słabszy, ale droższy, a do tego odpala fatalny marketing, który przegrywa im generację już na starcie.

PlayStation 5 z nowym patentem ulepszającym działanie gier w kompatybilności wstecznej

Najważniejsze jest jednak, by wyciągać wnioski z porażek i swoich potknięć. Todd Howard w rozmowie z serwisem IGN przyznał, że na podstawie swojej wiedzy, może spokojnie przyznać, że zarówno Sony, jak i Microsoft są dobrze przygotowani do nowej generacji i dobrze wiedzą, co trzeba przygotować, by start obył się bez problemów i zawodów.

Jedną z zalet mojego stanowiska jest oglądanie rzeczy znacznie wcześniej niż ktokolwiek inny. Jako jeden z pierwszych widziałem Switcha. To, co robi Sony i Microsoft, w moim odczuciu jest przemyślane. Żadna z firm nie nawali, co zdarzało im się wcześniej.

Wszyscy są skupieni na tym, na czym powinni. To znacząco pomoże nam tworzyć gry. Każdy wyciągnął wnioski ze swoich błędów, czasami mniejszych, czasami większych. Obie firmy biorą pod uwagę swoich fanów i deweloperów. Mój punkt widzenia kieruje moją opinię na to, że nowe konsole będą niesamowite. Nie tylko sam sprzęt, ale model biznesowy.

Jasne, możemy mówić, że to tylko Todd Howard, ale z jednej strony — gość wie co nieco o porażkach na start (wszyscy pozdrawiamy Fallout 76), a z drugiej — po prostu wie dużo więcej niż my wszyscy razem wzięci. Więc jeśli deweloperzy zaczynają mówić, że nowa generacja formuje się na coś dobrego, to możemy choć trochę im uwierzyć.

Przeczytaj także:

Źródło: https://au.ign.com/articles/2019/06/03/sony-microsoft-arent-screwing-up-at-the-starting-line-for-next-gen-says-todd-howard-a-ign-unfiltered

Tagi: playstation 5 xbox anaconda