Tytus Stobiński Tytus Stobiński 14.06.2019 13:50
Cyberpunk 2077
1127V

Cyberpunk 2077 pozwoli nam na dostosowanie cech fizycznych, niezależnie od wybranej płci?

Zawarta w Cyberpunk 2077 wewnętrzna kampania marketingowa wzbudziła mieszane odczucia, powodując lawinę komentarzy względem CD Projekt RED. Developer jednak ani myśli zwalniać tempa i być może szykuje się do pokazania kolejnej, odważnej rzeczy w swojej grze

Tematyka najnowszej gry Redów, jest idealnym poletkiem do wzbudzania kontrowersji, z czego studio jak najbardziej korzysta, by wyrazić konkretną opinie na niektóre tematy. Podczas wywiadu udzielonego redakcji portalu Gamasutra, Mateusz Tomaszkiewicz będący quest designerem Cyberpunk 2077, zdradził kilka nowych szczegółów. Stwierdził, że studio ma nadzieję na przekazanie lepszego sposobu reprezentowania świadomości płciowej.

Kurtka z pokazów Cyberpunk 2077 na eBay. CD Projekt RED odradza zakup

Jak możemy przeczytać, developer chciałby, żeby po zakończeniu kreowania postaci, gracz miał wciąż wybór doboru cech fizycznych oraz głosu, w celu jak najlepszego utożsamienia się z płcią, którą chcą reprezentować. Dotychczas, CD Projekt RED nie ujawnił publicznie kreatora postaci, tłumacząc się faktem, ze prace nad tym wciąż trwają, a oni sami chcą przekazać ręce graczy tyle możliwości, ile tylko zdołają. 

Widzimy więc, że rodzime studio chce ma w planach solidnie namieszać i przesunąć standardy, do jakich byliśmy przyzwyczajeni w branży gier wideo. Jeżeli wszystko będzie zrobione solidnie i nie zostanie wrzucone do Cyberpunk 2077 na siłę, to nie widzę przeciwwskazań. 

Warto również przeczytać:

Kampania reklamowa wewnątrz Cyberpunk 2077 chce nas skłonić do refleksji i dialogu

Cyberpunk 2077 sprzedaje się lepiej od Wiedźmina 3: Dziki Gon

 

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Nie przegap