Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.06.2019 21:16
Dziki Gon
3204V

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch to „imponujące osiągnięcie techniczne”

CD Projekt RED wciąż nie zaprezentował konkretnego fragmentu rozgrywki z Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switch, ale przedstawione materiały wzięli pod lupę specjaliści z Digital Foundry. Brytyjczycy są pod wrażeniem przygotowanej wersji.

Na wstępie na pewno trzeba wyjaśnić, że Digital Foundry bazuje na aktualnie przedstawionych materiałach. Mimo to już teraz Brytyjczycy są pod wrażeniem pracy – gra według CD Projekt RED ma działać w rozdzielczości 720p w docku oraz 540p w wersji przenośnej. Na prezentowanych materiałach odnotowano 1280x720, które spada do minimalnie 896x504. Przedstawiciele Digital Foundry podkreślają, że udało się tutaj osiągnąć nawet natywne 720p i jest to spore osiągnięcie.

Kurtka z pokazów Cyberpunk 2077 na eBay

Specjaliści mówią wprost – biorąc pod uwagę możliwości Nintendo Switcha, pierwsze wrażenia są „imponującym osiągnięciem technicznym”. Jednym z problemów będzie antyaliasing, który ze względu na swój niski poziom zaoferuje „schodki”, ale podczas rozgrywki w wersji przenośnej powinniśmy otrzymać dobrą jakość obrazu.

Sabre Interactive musiało zastosować gorszej jakości tekstury, zmniejszono odległość rysowania obiektów, a bez problemu dostrzeżecie także trawę gorsze jakości względem wersji na PlayStation 4. Twórcy portu musieli także przyciąć cieniowanie powierzchniowe.

Pewnym problemem może okazać się także waga Wiedźmina 3: Dziki Gon – na PlayStation 4 gra zajmuje ponad 60GB, a edycja na Nintendo Switcha ma zmieścić się na 32GB karcie... Jak to jest możliwe? Przekonamy się już wkrótce, ale Digital Foundry podkreśla: „skala projektu wykracza poza wszystko, co do tej pory widzieliśmy na Switchu”.

Zdaniem Brytyjczyków jest to „jeden z najbardziej ambitnych portów tej generacji”.

Polecamy:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-the-witcher-3-switch-trailer-analysis

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon