Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.06.2019 11:41
Phil Spencer
1647V

Phil Spencer "Chciałbym żeby Sony tu było"

Tegoroczna edycja targów Electronic Entertainment Expo odbyła się bez Sony oraz z niewielkim udziałem Activision. Dało się to bez wątpienia odczuć, a samo E3 nie zaoferowało tyle, ile się spodziewaliśmy. Jak dalej zarysowuje się przyszłość jednego z nielicznych świąt całej branży gier wideo?

Podczas prowadzonej na żywo transmisji, Phil Spencer czyli szef marki Xbox wypowiedział się na temat E3 2019. Pomimo pracy dla konkurencji, jest on w stanie obiektywnie ocenić jakość targów, kiedy omija jest tak ogromna i legendarna firma, jaką jest Sony. Spencer uważa, że E3 to moment niezwykle ważny dla całej branży, ponieważ jest jednym z nielicznych, kiedy oczy całego świata skierowane są na wciąż budzącą wiele kontrowersji i niesłusznych osądów branżę. 

Kto wygrał E3 2019? Najlepsze konferencja, najciekawsza gra i więcej!

Phil uznaje coroczne targi za idealny moment, by pokazać światu, że gry wideo to nie tylko nastolatki przesiadujące w piwnicy. Dlatego jasno dał do zrozumienia, że w tym okresie, największe firmy oraz wydawcy powinni zjawić się w Los Angeles i pokazać publice to, co mają najlepszego do zaoferowania. 

Chciałbym, żeby Sony tu było. Bez nich E3 nie jest już tak dobre.

 Pamiętajmy jednak, że Spencer należy również do rady stowarzyszenia Entertainment Software Association, którego zadaniem jest ciągłe rozwijanie kolejnych edycji Electronic Entertainment Expo. Powodem tegorocznej absencji Sony jest czas w jakim targi się odbywają oraz rzekomo przestarzała formuła eventu. 

Warto również przeczytać:

Project Scarlett będzie wspierać płyty. Microsoft pozwoli wybierać

Xbox Game Studios może zostać powiększone o japońskie studio

Tagi: activision E3 Microsoft phil spencer sony