Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2019 13:42
Xbox Game Studios
648V

Xbox Game Studios może zostać powiększone o japońskie studio

Phil Spencer chętnie rozwija wewnętrzne struktury Microsoftu. Korporacja ostatnio przejęła Double Fine Productions, a możemy podejrzewać, że to nie koniec starań Amerykanów. Szef marki Xbox chciałby dołączyć do rodziny deweloperów z Japonii.

Microsoft ma ciekawy plan. Firma chce zaoferować przynajmniej jedną grę first-party na trzy miesiące i wszystkie produkcje trafią do Xbox Game Pass. W rezultacie Amerykanie potrzebują odpowiednich struktur, które wciąż nie są odpowiednio wielkie.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Sytuację wyjaśnił Phil Spencer, który nie ukrywa, że chętnie dołączyłby do swojej rodziny nowe studio z Japonii:

„Sądzę, że byłoby miło, gdybyśmy znaleźli azjatyckie studio, zwłaszcza japońskie, które dodalibyśmy do naszych formacji. Będę zadowolony, gdy dodamy zespół first-party z Japonii. Posiadamy w tym kraju mały zespół, ale myślę, że możemy zrobić więcej.”

Szef marki Xbox już w ubiegłym roku kilkukrotnie odwiedził Azję, ponieważ jego zdaniem Microsoft powinien zrobić znacznie więcej w między innymi Japonii. Jak wiadomo na aktualnej generacji Microsoft nie może liczyć na dobre wyniki z Japonii, ale korporacja nie zamierza rezygnować ze starań o wszystkich graczy.

Trudno ocenić, czy ma to głębszy sens, ale dołączenie nowego zespołu do Xbox Game Studios z Japonii brzmi naprawdę dobrze. Mam wrażenie, że Spencer tymi słowami buduje grunt pod przyszłą zapowiedź.

Jak myślicie – jaki zespół z Japonii może dołączyć do Xbox Game Studios?

Polecamy:

Źródło: https://gamingbolt.com/phil-spencer-talks-about-microsoft-buying-an-asian-studio-in-the-future

Tagi: Microsoft PROJECT SCARLETT Xbox xbox one