Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.06.2019 00:58
Autorzy Age of Emipres dołączają do rodziny Xbox Game Studios!
587V

Autorzy Age of Emipres dołączają do rodziny Xbox Game Studios!

Rodzina Xbox Game Studios wciąż się rozrasta i liczy sobie już aż 15 fantastycznych zespołów deweloperskich. Dziś dowiedzieliśmy się, że do Microsoftu dołącza rewelacyjne Double Fine Productions, lecz na tym nie koniec niespodzianek - członkiem zielonej familii stali się także twórcy Age of Empires!

Microsoft zbroi się do wojny z Sony i nie zamierza powtórzyć błędów, przez które przegrało aktualną generację. Jedną z najważniejszych strategii w tej walce jest pozyskiwanie najlepszych i najbardziej kreatywnych studiów deweloperskich, które będą mogły stworzyć wyjątkowe produkcje ekskluzywne dla Xbox One, Project Scarlett oraz Windows 10.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Dziś dowiedzieliśmy się, że w szeregach Zielonych pojawiło się uwielbiane przez miliony graczy Double Fine Productions, które dało nam takie perełki jak PsychonautsBroken Age, czy też Brütal Legend. Jednakże ekipa Phila Spencera nie zaprzestała na tym i do 14 świetnych zespołów, dołączyła jeszcze jedną drużynę.

Póki co studio odpowiedzialne za markę Age of Empires nie ma nazwy, więc i sam Microsoft prezentuje je na swojej liście logotypem serii, a nie firmy, jednakże możemy być pewni, że dla AoE nastąpią złote czasy! Dostaliśmy już remaster HD pierwszej części cyklu, zaś na horyzoncie rysuje nam się już Age of Empires 4 i zapowiedziane dziś Age of Empires 2: Definitive Edition! Fani strategii mają zatem prawdziwy powód do świętowania.

Tagi: Age of Empires 2: Definitive Edition e3 2019 Xbox Game Studios