Baldur’s Gate 3 wyznaczy nowe standardy w gatunku RPG. Gra otrzyma kooperację

Gry
2264V
Baldur’s Gate 3 wyznaczy nowe standardy w gatunku RPG. Gra otrzyma kooperację
Wojciech Gruszczyk | 07.06.2019, 08:00

Larian Studios potwierdziło ostatnie przecieki i zapowiedziało Baldur’s Gate 3. Wyczekiwana produkcja zmierza na między innymi komputery osobiste i zdaniem deweloperów możemy szykować się na RPG nowej generacji.

Pewnie tylko nieliczni wierzyli w nadejście Baldur’s Gate 3. Gra jednak powstaje i za tytuł odpowiedzialni są doświadczeni deweloperzy. Larian Studios w ostatnich latach rozwijało serię Divinity: Original Sin, która została doceniona przez graczy na całym świecie.

Zwiastun Baldur's Gate 3

Larian Studios chce mieć pewność, że oddani fani marki Baldur’s Gate będą zadowoleni z projektu, więc gra powstaje w bliskiej współpracy z departamentem Dungeons & Dragons w siedzibie Wizards of the Coast. Deweloperzy skorzystają z najnowszych mechanik i zaklęć systemu D&D.

Deweloperzy są jednocześnie pewni, że Baldur's Gate 3 „wyznaczy nowe standardy w gatunku gier RPG, oferując niezwykle bogatą narrację połączoną z niezrównaną wolnością wyborów, niepowierzchownych i przejmujących towarzyszy podróży oraz zapadające w pamięć potyczki.”. Jest to największy tytuł w historii Larian Studios i już teraz możemy potwierdzić – gra otrzyma kooperację, podczas której poznamy wydarzenia ze znajomymi oraz oczywiście zainteresowani poznają opowieść w pojedynkę.

"Zwiastun ukazuje powrót złowrogiego bytu do Wrót Baldura, z zamiarem splugawienia i pochłonięcia Zapomnianych Krain. W pojedynkę możesz stawić opór. Razem z innymi możesz zwyciężyć. Zbierz drużynę!"

W kilku słowach produkcję zapowiedział Swen Vincke, Dyrektor Kreatywny w Larian Studios:

"Baldur's Gate to ogromnie ważny tytuł dla tak wielu ludzi. Tworzenie tej gry to wielka odpowiedzialność, ale myślę, że jesteśmy na to gotowi. Naszym zamiarem jest budowanie reaktywnych i systemowych światów, które będą dawać graczom ogromną swobodę wyborów podczas wykonywania zadań, jak również podczas zwiedzania różnych miejsc w grze. Bardzo nas cieszy fakt, że możemy pokazać nasze zdolności i na co nas stać budując grę w uniwersum Dungeons & Dragons. Współpracujemy blisko z “Czarodziejami” by stworzyć niespotykany poziom immersji, który pozwoli graczom dać się pochłonąć w świecie Faerûn i nie mogę się już doczekać, by pokazać światu co udało nam się już wykreować".

Chris Cocks, prezes Wizards of the Coast, jest przekonany, że sympatycy marki będą zachwyceni:

"Współpraca z Larian, studiem które potrafi łączyć tworzenie świetnych gier ze szczerą pasją dla jednego z najbardziej legendarnych miejsc w Dungeons & Dragons to wspaniałe doświadczenie. Jesteśmy przekonani że wszyscy fani sagi Baldur’s Gate, a także Ci, którzy tę serię dopiero poznają będą zachwyceni wkraczając w nowy rozdział tej epickiej historii”

Na zakończenie warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku zobaczymy nowe materiały z gry oraz poznamy kolejne szczegóły. Larian Studios zamierza uważnie słuchać opinii fanów przywracając do życia tę wielką serię.

Warto spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper