Tytus Stobiński Tytus Stobiński 05.06.2019 16:16
Kratos
2393V

Czy Kratos jest biseksualny? Kontrowersyjna wypowiedź jednego z twórców powoduje lawinę komentarzy

Czerwiec to tzw. miesiąc środowisk LGBT, za sprawą czego firmy i twórcy z całego świata jednoczą się z środowiskami mniejszości. Niektórzy jednak nie są w stanie zaakceptować tej sytuacji.

Wpis developera pracującego przy dwóch pierwszych częściach serii God of War wywołał niemałe poruszenie i spowodował lawinę komentarzy na jego twitterze. Cała sprawa miała swój początek wraz z grafiką, jaką zamieścił jeden z fanów przygód niezłomnego Kratosa, wedle której on sam popiera środowiska LGBT. Na wspomnianej grafice, możemy dostrzec Kratosa w tęczowych spodniach i koszulce z napisem "wszyscy jesteśmy ludźmi". 

Sześć wspólnych lat z Kratosem.

 
W odpowiedzi na grafikę internauty, David Jaffe dodał komentarz który nie każdemu się spodobał:
Nie chcę się bawić w J.K. Rowling, ale kiedy tworzyłem postać Kratosa to uznałem, że był on wściekłym biseksualistą, do momentu w którym zamieszkał z żoną. Więc tak, oficjalnie Kratos jest biseksualny.

Na twitta odpowiedział Cory Barlog, reżyser najnowszej części God of War (2018), wrzucając emotikonę serca oraz tęczy. Kiedy sprawa nabrała rozpędu, Jaffe wyjaśnił, że cały wpis był jedynie żartem, a Kratos jest heteroseksualny:

...niektórzy są zbyt głupi, bo zrozumieć kiedy się z nich drwi. Dodałem ten post, bo poczułem zirytowanie tym, że niektórzy mają problem z tym świetnym obrazkiem.

 Warto przeczytać:

Jak powstawał bohater nowego God of War?
Awatary za platynę w GoW

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment