Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2019 15:57
People Can Fly
1258V

People Can Fly otworzyło studio w Nowym Jorku. Przed prezentacją nowej gry na E3?

Twórcy Bulletstorm i Gears of War: Judgment rozpoczęli podbój Ameryki. People Can Fly potwierdziło otwarcie nowego studia, w składzie którego znalazło się wielu utalentowanych deweloperów.

People Can Fly nadal pracuje nad wysokobudżetowym tytułem, który zostanie wydany przez Square Enix. Według ostatnich plotek gra została zatytułowana Outriders i pierwszy zwiastun zobaczymy na tegorocznych targach w Los Angeles.

Outriders na krótkim teaserze od Square Enix. Czy to nowa gra autorów Bulletstorm?

Aktualnie nie otrzymaliśmy zapowiedzi produkcji, ale zamiast tego People Can Fly potwierdziło otwarcie studia w Nowym Jorku. Jest to czwarty oddział polskiej firmy – we wszystkich zespołach pracuje już ponad 200 pracowników.

Szefem People Can Fly New York został David Grijns, a producentem wykonawczym jest Roland Lesterlin. W 30. osobowym składzie znajdują się pracownicy z między innymi: Avalanche, Activision Blizzard, Ninja Theory czy Eidos Montreal.

Sebastian Wojciechowski, CEO People Can Fly, zapowiedział sytuację następującymi słowami:

To niesamowity okres w historii People Can Fly. Wraz z otwarciem naszego nowojorskiego studia przekroczyliśmy liczbę 200 pracowników. Przyśpieszy to rozwój naszego projektu AAA, który tworzymy ze Square Enix. Jednocześnie PCF ma teraz bardzo strategiczną „bazę” w jednym z największych miast świata, dzięki czemu możemy przyciągnąć talenty najwyższego kalibru. David i Roland mają na koncie fantastyczne osiągnięcia w budowaniu i zarządzaniu zespołami składającymi się z wysokiej klasy specjalistów. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nimi wraz z naszymi istniejącymi studiami w Wielkiej Brytanii i w Polsce.

David Grijns, szef studia People Can Fly New York, jest zadowolony z dołączenia do polskiej rodziny:

Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z Sebastianem, od razu mogliśmy stwierdzić, że podzielamy tę samą wizję. Sebastian od razu dostrzegł wyjątkowe możliwości, które niesie ze sobą nasz zespół. Jesteśmy zachwyceni grą, którą People Can Fly zajmuje się przez kilka ostatnich lat. Jesteśmy także bardzo szczęśliwi, że od teraz możemy być częścią PCF i pracować ramię w ramię z niesamowitymi zespołami w Warszawie, Rzeszowie oraz Newcastle. Cieszymy się również, że spotkamy się z naszymi starymi przyjaciółmi ze Square Enix.

Więcej o People Can Fly:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: People Can Fly People Can Fly New York sebastian wojciechowski