Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2019 14:28
People Can Fly i Square Enix tworzą ambitny Shooter AAA
1175V

People Can Fly pracuje nad bardzo ambitnym shooterem AAA. Square Enix pomaga

People Can Fly od kilku lat pracuje nad tajnym shooterem, który jest rozwijany we współpracy ze Square Enix. Gra od pierwszej zapowiedzi znacząco urosła i nad produkcją pracuje aktualnie ponad 170 deweloperów. Twórcy Bulletstorma rozwijają nowe IP.

People Can Fly oficjalnie zapowiedziało prace nad tajemniczą grą w 2017 roku, jednak wciąż nie otrzymaliśmy choćby małego zdjęcia pokazującego koncepcję produkcji. Tytuł jednak od tego czasu został rozbudowany.

People Can Fly otwiera 2 nowe studia. Ekipa zgarnia talenty CI Games

Twórcy nadal nie są gotowi na pokazanie gry, jednak Sebastian Wojciechowski. wspomniał redakcji Dualshockers.com o rozszerzeniu produkcji. Tajemniczy projekt powstaje od 2015 roku i pierwotna koncepcja została rozbudowana – prezes People Can Fly zaznaczył, że teraz gra jest znacznie ambitniejsza.

Studio nie zmieniło pierwotnej koncepcji, jednak wiele na to wskazuje, że People Can Fly otrzymało możliwość rozbudowy wielu elementów. Wojciechowski dodał również, że może powiedzieć tylko dobre rzeczy o współpracy ze Square Enix i wydawca posiada oddzielny zespół, który zajmuje się pomocą w rozwoju tytułu.

Formacja Square Enix pomaga „projektowo, technicznie, produkcyjnie i artystycznie”, więc możemy mieć pewność, że japońskiej korporacji zależy na pracy Polaków. Warto jednocześnie wspomnieć, że Square Enix zajmuje się dystrybucją, sprzedażą i marketingiem – to wydawca zadecyduje, kiedy shooter zostanie ujawniony.

Gra to jedyny projekt rozwijany przez People Can Fly

Źródło: https://www.dualshockers.com/square-enix-people-can-fly-game-scope

Tagi: aaa People Can Fly shooter Square Enix strzelanina

Nie przegap