Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2019 13:57
IKEA
5037V

IKEA zaprezentowała sprzęt dla graczy

Już wkrótce wizyty w okolicznych sklepach marki IKEA nie będą utrapieniem dla graczy. Producent zajmie się stworzeniem specjalnej serii gadżetów, które mają trafić w gust miłośników elektronicznej rozgrywki.

IKEA nie zamierza tworzyć (przynajmniej aktualnie!) kolejnych myszek, klawiatur oraz słuchawek. Firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek akcesoriów, które mają pomóc graczom w lepszej, przyjemniejszej i efektowniejszej rozgrywce. Urządzenia trafią na rynek w 2020 roku.

PS5 w pełni kompatybilne z PS4

IKEA rozpoczęła współpracę z firmą UNYQ, która jest znana z kreowania produktów medycznych. Korporacje wspólnymi siłami opracują sprzęt dla graczy i seria zatytułowana UPPKOPPLA została zaprezentowana na corocznym spotkaniu pracowników.

UPPKOPPLA zaoferuje graczom między innymi teksturowe przyciski do klawiatury, specjalny chwytak na kabel myszki, czy też biometryczną podpórkę dla nadgarstków. Urządzenia mają wpłynąć w głównej mierze na komfort rozgrywki.

Tommy Ingemarsson, założyciel i dyrektor generalny Area Academy, podczas prezentacji podkreślił, że w naszej branży zawsze ten element (wygoda, pomoc w rozgrywce) był ignorowany, ponieważ producenci skupiali się na samym sprzęcie nie myśląc jednocześnie o ciele gracza.

Prezentację gamingowego sprzętu zobaczycie poniżej.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.engadget.com/2019/06/04/ikea-gaming-products-accessibility/

Tagi: ikea ikea gaming

Nie przegap