Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2019 09:48
CD Projekt RED
5510V

Cyberpunk Red nie zadebiutuje w terminie. Twórcy przedstawiają relację z Cyberpunk 2077

Nie mamy najlepszych informacji dla graczy wyczekujących na Cyberpunk Red. Gra nie trafi do klientów w tym roku, ale zamiast tego otrzymaliśmy zapowiedź zestawu wprowadzającego oraz poznaliśmy szczegółową relację z Cyberpunk 2077.

Na początku ubiegłego miesiąca informowałem naszą społeczność o dacie premiery Cyberpunk Red. Twórcy chcieli zaoferować produkcję już 1 sierpnia 2019 roku, ale najwidoczniej zespół zdecydowanie za szybko przedstawił tę wiadomość. Teraz możemy mieć pewność, że gra nie zadebiutuje w przeciągu następnych miesięcy.

Konkretne informacje o Cyberpunk Red

Cyberpunk Red – kiedy premiera? Zapytajcie CD Projekt RED!

R. Talsorian Games potwierdziło przełożenie premiery Cyberpunk Red, ale nie otrzymaliśmy konkretnych informacji dotyczących debiutu. Dlaczego? Twórcy klasycznego RPG czekają na informację od CD Projekt RED.

„Naszym celem było wydanie Cyberpunk Red na GenCon 2019, ale niestety nie będzie on gotowy na czas. Szczegóły dotyczące tego zagadnienia są nadal opracowywane z naszymi partnerami z CD Projekt Red.”

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, która pokazuje, że oba projekty mają ze sobą mocno współpracować i najwidoczniej R. Talsorian Games i CD Projekt RED chcą zapewnić premierę w podobnym terminie. Według ostatnich plotek Cyberpunk 2077 też miał trafić na rynek pod koniec 2019 roku, ale ta data nie jest podobno realna.

Cyberpunk Red – zestaw startowy

Autorzy klasycznego RPG-a ratują sytuację przez „zestaw startowy”. R. Talsorian Games podkreśla, że w ostatnim czasie Jumpstart Kity wracają do życia i właśnie Cyberpunk Red otrzyma specjalne wydanie. Będzie to świetny sposób na poznanie świata oraz systemu – gracze mogą liczyć na porządny wstęp, który trafi w gust starych oraz nowych fanów.

Co będzie zawierał zestaw startowy Cyberpunk Red?

  • Książkę zawierającą podstawowe zasady gry – w tym rozkład zadań, podstawy walki i systemu do netrunningu.
  • Książkę zawierającą wiele informacji dotyczących rozwoju świata Cyberpunka do 4 Wojny Korporacyjnej.
  • Sześć wstępnie wygenerowanych postaci (Rocker, Nomad, Solo, Fixer, Tech i Netrunner). Autorzy zaoferują także skrócone informacje o życiu postaci oraz podstawowe zasady personalizacji.
  • Podręczny przewodnik ułatwiający rozgrywkę (bez konieczności wertowania książki w celu uzyskania informacji)
  • Kości do gry
  • Dodatkowe niespodzianki zostaną ujawnione w późniejszym terminie

Cyberpunk Red i Cyberpunk 2077

R. Talsorian Games ujawniło także sporą ciekawostkę. W Cyberpunk Red zostanie zaprezentowany świat w okresie odbudowy po wspomnianej 4 Wojnie Korporacyjnej. Twórcy pokażą, jak społeczeństwo zdołało przetrwać te wydarzenia i będzie to niezwykle ważne względem Cyberpunk 2077, ponieważ gra zostanie umiejscowiona po akcji z Cyberpunk Red.

W zasadzie możemy powiedzieć, że Cyberpunk Red będzie wprowadzeniem do Cyberpunk 2077. To prawdopodobnie z tego powodu zdecydowano się opóźnić premierę, ponieważ możemy podejrzewać, że klasyczny RPG mógłby zdradzić za wiele informacji dotyczących gry CD Projekt RED.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://rtalsoriangames.com/2019/05/26/from-the-screamsheets-5-26-2019/

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Cyberpunk RED r. talsorian games