Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2019 17:54
Cyberpunk 2077
2197V

CD Projekt RED nadal pracuje nad tajnym RPG. Studio ma wyjątkowo ambitne plany

CD Projekt RED nie skupia się wyłącznie na Cyberpunk 2077. Jednocześnie z tym tytułem powstaje tajna produkcja, która ma zadebiutować na rynku do 2021 roku. Polacy mają bardzo ambitny plan.

O drugim projekcie CD Projekt RED wiemy od kilku lat. Wielu graczy sądziło, że produkcja została zamrożona z powodu rozwijania Cyberpunk 2077, Gwent: The Witcher Card Game oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, ale w marcu Polacy potwierdzili, że gra powstaje.

CD Projekt RED rozwija tajny RPG. Nie jest to port i zadebiutuje do 2021 roku

Kolejna gra fabularna RPG) kategorii AAA” ma zadebiutować na rynku do 2021 roku. Jak to jest możliwe, gdy tak naprawdę nadal nie znamy daty premiery Cyberpunk 2077? Najwidoczniej prace nad grą wciąż trwają i zmierzają w dobrym kierunku.

Prezes CD Projektu Adam Kiciński podczas konferencji Wall Street odbywającej się w Karpaczu wspomniał, że jego celem jest wydawanie więcej gier, ale CDP RED musi posiadać drugi zespół przypominający rozmiarem ten od Cyberpunk 2077:

"Chcemy wydawać więcej gier, ale dopiero kiedy będziemy w stanie pracować nad dwoma dużymi grami jednocześnie. Chcemy mieć drugi tak duży zespół, jak ten który pracuje na Cyberpunkiem"

Jak wiadomo nad Cyberpunk 2077 pracuje ponad 400 osób – jest to największa formacja w historii CD Projekt RED, która rozwija pojedynczy tytuł. Jak widać rodzime studio ma ogromne plany i chce drugiej, gigantycznej formacji – deweloperzy będą mogli w takiej sytuacji jednocześnie rozwijać dwa wielkie projekty.

Kiciński podkreślił, że równolegle z Cyberpunk 2077 powstaje kolejna gra, która ma zadebiutować do 2021 roku – jak widać plany studia wciąż się nie zmieniły. Prezes dodał, że dla rodzimej ekipy ważniejsza od ilości jest jakość:

"W naszych projektach najważniejsze jest to, żeby gra była w pewnych obszarach nowatorska i najlepsza. W naszym wypadku dokładanie kolejnych gier sprawia, że nasze wyniki się stabilizują. Wyżej cenimy jakość niż ilość"

Więcej o CD Projekt RED:

Źródło: https://stooq.pl/n/?f=1299712

Tagi: adam kiciński CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077