Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2019 11:06
Wiedźmin tajny projekt
2807V

CD Projekt RED rozwija tajny RPG. Nie jest to port i zadebiutuje do 2021 roku

Na podsumowaniu wyników za 2018 rok został ponownie poruszony temat tajnej gry RPG od CD Projekt RED. Produkcja jest rozwijana i na pewno nie będzie to wielki powrót pierwszego Wiedźmina.

CD Projekt skupia się teraz w głównej mierze nad Cyberpunk 2077, ale mniejszy zespół od pewnego czasu pracuje nad tajną grą RPG. O tytule wiemy od trzech lat – wtedy do rodzime studio potwierdziło premierę gry do 2021 roku.

CD Projekt podsumowuje 2018 rok

Temat produkcji powrócił na dzisiejszym spotkaniu prezentującym wyniki finansowe za 2018 rok. Firma w specjalnym dokumencie prezentującym perspektywy rozwoju zapowiada dwie duże premiery:

  • premierę gry Cyberpunk 2077,
  • premierę kolejnej gry fabularnej (RPG) kategorii AAA,
  • rozszerzanie naszych marek na obszarach innych mediów i produktów,
  • stałe wspieranie sprzedaży i aktywne zarządzanie tytułami już wydanymi,
  • ponad dwukrotne powiększenie zespołu CD PROJEKT RED. Rozwój czterech niezależnych
  • zespołów w tym pracujących nad grami z nowych dla studia segmentów,
  • otworzenie kolejnych lokalnych przedstawicielstw CD PROJEKT RED w kluczowych terytoriach.

Adam Kiciński – prezes CD Projekt RED – potwierdził dzisiaj, że tajna gra AAA nie jest portem wcześniej wydanej produkcji, a jednocześnie możemy oczekiwać najwyższej jakości. Tytuł jest rozwijany od kilku lat, jednak nadal nie znajduje się w głównej fazie rozwoju – aktualnie zespół skupia się na Cyberpunk 2077.

„Proszę nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków, co do tego jaka to gra będzie.[...] Nie, portowanie starej gry na pewno nie. Mówimy o nowym contencie, ale dzisiaj jest za wcześnie, aby wchodzić w szczegóły”.

CD Projekt nie zamierza aktualnie wspominać o tytule, ponieważ w kolejności znajduje się Cyberpunk 2077 – firma nie chce rozpraszać naszej uwagi. Studio nie zamierza zatrudniać ogromnej liczby osób do prac nad tytułem, ale mimo to mamy otrzymać najwyższą jakość:

„Nadal te nakłady w porównaniu z Cyberpunkiem są na bardzo, bardzo niskim poziomie. Przy czym, tak jak powiedziałem, proszę nie wyciągać pochopnych wniosków. To nie musi być gra typu Cyberpunk czy Wiedźmin 3. Także, ona nie musi tyle kosztować.[...] Nie planujemy tak dużego zatrudnienia jak Cyberpunka, mamy inny concept, ale oczywiście jeśli chodzi o jakość, to absolutny top.”

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED