Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2019 22:00
Lem Starward Industries
1337V

Starward Industries tworzy grę na podstawie twórczości Stanisława Lema

Starward Industries zdecydowało się zmierzyć z twórczością Stanisława Lema. Krakowskie studio od ubiegłego roku przygotowuje produkcję, której budżet jest na poziomie „AAA premium Indie”. Poznajcie pierwsze szczegóły dotyczące gry.

Starward Industries to krakowskie studio, które zmierzy się z niezwykle wymagającym zadaniem. To właśnie ta ekipa otrzymała szansę na przygotowanie produkcji na podstawie twórczości Stanisława Lema. Firma powstała w ubiegłym roku.

Dying Light 2 ze świetnym wsparciem. Square Enix pomoże w dystrybucji

Marek Markuszewski – pomysłodawca firmy, prezes i szef pierwszego projektu – potwierdził nabycie licencji od spadkobierców Lema. Prace nad tytułem trwają od końcówki 2018 roku i już teraz deweloperzy zaliczyli dwa kamienie milowe. Studio od kilkunastu inwestorów zgromadziło 2,75 mln zł i jak określił sam Markuszewski „budżet gry jest na poziomie AAA premium Indie, czyli dużych kilku milionów”.

Teraz trwają prace nad wejściem studia na giełdę – dzięki temu studio chce osiągnąć odpowiednią przejrzystość dla inwestorów. Produkcja aktualnie nie posiada nazwy, jednak Starward Industries stawia na rozgrywkę nastawioną na fabułę w gatunku Atompunk. Twórcy sięgnęli po opowieść Lema o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na pewne zagrożenie.

Zespół pracuje na Unreal Engine 4 i zaoferuje przygodę z perspektywy pierwszej osoby. Aktualnie projekt powstaje na komputery klasy PC, ale także na konsole aktualnej oraz przyszłej generacji. Firma planuje jednoczesną premierę na „wiodących platformach sprzętowych”.

W Starward Industries pracują deweloperzy, którzy zbierali doświadczenie w między innymi CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team oraz Techlandzie.

Viqing - dzięki za info!

Więcej o polskich grach:

Źródło: https://www.money.pl/gielda/starward-industries-szykuje-gre-na-bazie-prozy-lema-i-zmierza-na-newconnect-6386177571903105a.html

Tagi: indie aaa Stanisław Lem Starward Industries