Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.05.2019 18:45
Punch Punk Games Moonshine
580V

Polskie studio Punch Punk Games tworzy grę z autorem Batmana i 100 Naboi

Polskie studio Punch Punk Games, które debiutowałem grą przygodową Apocalipsis ma spore ambicje na rozwój. Poznajcie plany rodzimej, niezależnej ekipy.

Okazuje się, że Punch Punk Games pracuje nad jeszcze jednym projektem oprócz ujawnionego w zeszłym roku kryminału This is the Zodiac Speaking. Polski zespół zaczął tworzyć adaptację opowieści/noweli graficznej Moonshine (w Polsce przetłumaczonej jako "Księżycówka"), którą wykreował duet Brian Azzarello i Eduardo Risso. Rzecz opowiadała o czasach prohibicji i związanych z nią działaniami mafii.

Najnowszy numer PSX Extreme

"Nasza współpraca zaczęła się dość spontanicznie, kiedy koleżanka wysłała na moją prośbę pudełkową wersję naszej gry „Apocalipsis” Brianowi. Scenarzyście spodobało się, że w Punku staramy się robić rzeczy unikalne wizualnie i artystyczne. Jest też fanem Behemotha, którego lider, Nergal, był narratorem w naszej grze. Brian widzi w nas nie tylko twórców gier, ale także artystów. Bardzo zajarał się także naszym drugim projektem, grą o legendarnym seryjnym zabójcy Zodiaku, “This Is the Zodiac Speaking", która jest w trakcie developmentu -  mówi Krzysztof Grudziński, Dyrektor Kreatywny i Reżyser studia Punch Punk Games. Komiks to dynamiczna i trzymająca w napięciu historia, która według deweloperów najlepiej sprawdzi się w konwencji gry Action Adventure. Dzieło opowie odrębną historię, w którą uwikłani zostaną bohaterowie oryginału, a scenariusz powstaje już w ścisłej współpracy z Brianem Azzarello.   

Księżycówka, czyli Moonshine

Gra bazująca na fabule "Księżycówki" pojawi się na rynku prawdopodobnie w 2020 roku. Na pierwsze materiały z szykowanej produkcji musimy poczekać do IV kwartału 2019 roku.

O samej grze wiemy na razie bardzo niewiele - jedynie tyle, że to tytuł action-adventure, który opowie odrębną historię od tego co przedstawiono w pierwotnej opowieści. Więcej można natomiast napisać o artystach, którzy stworzyli "Księżycówkę".

Brian Azzarello:

Amerykański pisarz komiksowy i scenarzysta. Jego największym i najbardziej rozpoznawalnym dziełem jest „100 Bullets”, wydawane w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont pod tytułem „100 Naboi”. Jego sposób prowadzenia historii doceniony został przez największych światowych gigantów komiksowych, którzy powierzali w jego ręce napisanie historii takich jak Hellblazer, Joker, Batman: Damned czy też  Wonder Woman z serii The New 52. 
 
Eduardo Risso: 
 
Argentyński rysownik, który wsławił się współpracą z Brianem Azzarello przy przełomowej serii „100 naboi”. Jego unikatowy styl operowania kolorami jest jedyny w swoim rodzaju, co doceniły największe światowe wydawnictwa komiksowe począwszy od IDW, przez Vertigo, a na DC i Marvel Comics skończywszy. Eduardo miał przyjemność rysować najpopularniejsze ikony popkultury tj. Batmana, Spider-Mana czy Wolverine’a. 

Poniżej kilka stron z "Księżycówki" autorstwa Risso i Azzarello. Szykuje się klimatyczna i mroczna produkcja.

 
Czy jest szansa na porządną grę? Patrząc na jakość gry Apocalipsis, czyli pierwszego przedsięwzięcia Punch Punk Games, zdecydowanie jest duże prawdopodobieństwo, że otrzymamy coś wyjątkowego. Apocalipsis: Harry at the End of the World okazało się przyzwoitą przygodówką point and click, która zgarnęła oceny na poziomie 7/10. Gra wyróżnia się unikalnym stylem wizualnym. Poniżej możecie sprawdzić jej zwiastun.

Przy okazji polecam najnowszy numer PSX Extreme, w którym tematem przewodnim są polskie studia deweloperskie.


Tagi: moonshine polska Punch Punk Games studio