Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 26.05.2019 17:37
Assassin’s Creed Odyssey: Los Atlantydy Męka Hadesa
1735V

Assassin’s Creed Odyssey: Los Atlantydy. Druga część DLC już w przyszłym miesiącu

Część druga rozszerzenia Assassin’s Creed Odyssey: Los Atlantydy zadebiutuje już w przyszłym miesiącu. Najwięksi fani mogą zacierać ręce. 

Assassin's Creed: Odyssey ma dość niecodzienny system wydawania dodatków. Każdy z dużych podzielono na kilka mniejszych. Niedługo otrzymamy drugą część Losu Atlantydy, a więc drugiego dużego rozszerzenia do gry. 

Assassin's Creed: Odyssey pokazuje DLC "Los Atlantydy" na wideo

Strategia wydawnicza

Jest to aspekt, który w ubiegłorocznej grze z serii wzbudza największe kontrowersje. Choć samo rozwijanie gry przy pomocy popremierowych dodatków jest wieloletnią "tradycją" cyklu o asasynach, to gracze sceptycznie podchodzą do dzielenia ich na mniejsze elementy.

W środowisku wielbicieli gier słychać coraz więcej głosów przekonujących, że zamierzają czekać do wydania wszystkich części danego dodatku, aby następnie ograć go jako całość. Wszystko przez doświadczenie zebrane przy okazji Assassin's Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza. Społeczności nie podobało się to, że gdy już wciągali się w zaserwowaną fabułę, musieli czekać tygodniami na jej rozwinięcie. Doprowadziło to do irytacji i niechęci względem bieżącego dodatku

Torment of Hades

Kontynuacja Losu Atlantydy została okraszona podtytułem Męka Hadesa. Będzie to oczywiście kontynuacja historii poznawanej na przestrzeni poprzednich rozszerzeń. Rzeczony dodatek pojawi się już 4 czerwca, a więc za niewiele ponad tydzień.

Jak można się domyślić, DLC skupi się na odkrywaniu podziemi, a dane nam będzie spotkać nawet samego Hadesa. Klimat ma być równie piekielny, co sam ich władca. Ubisoft zdradził, że należy spodziewać się wielu pustkowi, umierającej roślinności i wrogów, którzy mogli pojawić się tylko w najgłębszych czeluściach zaświatów. 

Assassin's Creed Odyssey: Los Atlantydy, Męka Hadesa

Po Męce Hadesa gracze otrzymają jeszcze trzecią część przygód w ramach dodatku Assassin’s Creed Odyssey: Los Atlantydy. Jego zwieńczenie ukaże się najprawdopodobniej w okresie wakacyjnym. 

Cena

Całe DLC (w skład którego wejdą wszystkie jego trzy odcinki) można nabyć już teraz. Na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 koszt Assassin’s Creed Odyssey: Los Atlantydy to niewiele ponad 100 zł. Na platformie Steam dodatek znajduje się aktualnie w bardzo korzystnej promocji i można go nabyć za zaledwie 49,95 zł.

Dużo korzystniej wypada zakup Przepustki Sezonowej, która obejmuje oba zarówno najnowszy dodatek, jak i Assassin's Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza. Co więcej, posiadacze Season Passa dostają bonusowo także poprawione wersje gier Assassin's Creed III i Assassin's Creed III: Liberation HD. Na Xbox One oraz PlayStation 4 trzeba zapłacić za nią 169 złotych, a na Steam, w aktualnej promocji, zaledwie 79,95 zł. 

O Assassin's Creed Odyssey warto przeczytać także: 

Źródło: https://www.pcgamer.com/part-two-of-assassins-creed-odysseys-fate-of-atlantis-dlc-out-next-month/

Tagi: Assassin’s Creed Odyssey: Los Atlantydy Ubisoft