Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 15.02.2019 18:37
Ubisoft: Assassin's Creed to obecnie ważna marka RPG
2569V

Ubisoft: Assassin's Creed to obecnie ważna marka RPG

Fani wcześniej formuły action-adventure prawdopodobnie będą musieli zapomnieć o nowych częściach tworzonych na podobną modłę.

Wszystko wskazuje na to, że elementy RPG, które Ubisoft zaczął na poważniej implementować począwszy od Assassin's Creed Origins (parametry ekwipunku, podejmowanie decyzji rzutujących na bieg fabuły), zostaną w serii na dłużej. Prezes Yves Guillemot poruszył temat serii podczas ostatniej prezentacji wyników swojej firmy.

Według Guillemota Assassin's Creed: Odyssey, czyli ostatnia odsłona cyklu (wydana w październiku zeszłego roku), przeszła wszelkie możliwe oczekiwania. Prezes Ubisoftu stwierdził przy tym, że Assassin's Creed to obecnie "ważna marka RPG" i że w kolejnych częściach serii nacisk na rozwiązania charakterystyczne dla tego gatunku będzie jeszcze większy.

Przypomnijmy, że w tym roku nie pojawi się nowa odsłona Assassin's Creed. Ubisoft chce, żeby seria mogła złapać oddech i nie zmęczyła sobą graczy. W maju (lub w marcu w przypadku posiadaczy season passa Odyssey) ukaże się jednak kolekcja Assassin's Creed III Remastered, w której skład wejdzie część trzecia i Assassin's Creed III Liberation.

 

Źródło: https://gamingbolt.com/assassins-creed-is-now-a-major-rpg-brand-says-ubisoft-odyssey-exceeded-expectations-by-every-metric

Tagi: Assassin's Creed: Odyssey Ubisoft