Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2019 12:11
Gra o Tron 8
944V

Gra o tron z wyśmienitym zainteresowaniem. Rekordowa oglądalność finału

Fani narzekali, ale HBO świętuje. Finałowy sezon „Gry o tron” zanotował kapitalne rezultaty, które sprawiają, że stacja może z przyjemnością patrzeć w przyszłość.

HBO potwierdziło rezultaty ostatniego odcinka „Gry o tron”. Finał serialu przyciągnął przed ekrany 19,3 mln widzów i tym samym jest to najchętniej oglądana produkcja przygotowana przez stację. Poprzedni rezultat wynosił 18,4 mln.

From Software i twórca Gry o tron! George R.R. Martin potwierdza konsultacje w sprawie gry z Japonii

Jest to naprawdę interesująca sytuacja, która pokazuje, że fani chętnie oglądali opowieść – nawet pomimo problemów związanych ze scenariuszem. HBO potwierdziło także, że ostatni epizod oglądało równocześnie 13,6 mln sympatyków serii i to także nowy rekord stacji. Wcześniej 13,4 mln przyciągnęła premiera czwartego sezonu „The Sopranos” w 2002 roku.

Warto dodać, że koniec „Gry o tron” podzielił fanów serii – według ocen na Rotten Tomatoes (56%) jest to jednej z najgorszych odcinków w całej historii... Natomiast sam sezon jest najniżej ocenianym fragmentem całego serialu (69%).

Polecamy nasze recenzje ostatniego sezonu "Gry o tron":

Źródło: https://variety.com/2019/tv/ratings/game-of-thrones-series-finale-draws-19-3-million-viewers-sets-new-series-high-1203220928/

Tagi: gra o tron hbo wyniki oglądalności

Nie przegap