SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2019 12:32
AMD Navi
1035V

AMD Navi w szczegółach. Cena, wydajność i data prezentacji ujawniona

Chińczycy z Sapphire Technology powiedzieli o kilka słów za dużo na temat nowej generacji kart graficznych od AMD. Poznaliśmy konkretne informacje dotyczące AMD Navi, a pełna prezentacja sprzętu odbędzie się na początku przyszłego tygodnia.

Dyrektor ds. PR i kierownik produktu z Sapphire, którego firma jest jednocześnie partnerem AMD, ujawnił chińskiej prasie, że już w poniedziałek odbędzie się prezentacja AMD Navi. Dwie karty graficzne mają zostać zaprezentowane podczas AMD Computex.

AMD potwierdza premierę kart Navi w Q3 2019

Sytuacja jest o tyle ciekawa , że poznaliśmy nawet pierwsze informacje dotyczące podzespołów. AMD ma w poniedziałek pokazać AMD Navi Pro (w karcie jako Radeon RX 3070) i AMD Navi XT (jako Radeon RX 3080) – obie propozycje mają kusić klientów mocą oraz cenami.

Navi Pro ma zapewnić wyższą moc od RTX 2060, a karta będzie podobno kosztować 400 dolarów, a Navi XT zaoferuje lepsze osiągi od RTX 2070 i sprzęt kupimy za 500 dolarów. Jeśli obie wiadomości  zostaną potwierdzone, to AMD wkroczy na rynek z naprawdę kuszącymi urządzeniami... Premiera obu kart ma odbyć się 7 lipca. Należy przy tym zaznaczyć, że obie karty nie zaoferują ray tracingu. Jak wiadomo AMD pracuje nad własnym rozwiązaniem w tym temacie, jednak AMD Navi Pro i AMD Navi XT nie otrzymają oczekiwanego wsparcia.

Przedstawiciel Sapphire wspomniał także, że jego firma zaoferuje markę Toxic, której przedstawiciela widzieliśmy na rynku w 2013 roku – będzie to oczywiście nowa karta AMD Navi z wodnym chłodzeniem.

Więcej o AMD:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-05-22-first-two-navi-gpus-to-be-unveiled-on-monday-according-to-sapphire

Tagi: amd amd computex amd navi Radeon RX 3070 Radeon RX 3080