Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.05.2019 13:08
amd navi
739V

AMD potwierdza premierę kart Navi w Q3 2019

AMD w trakcie konferencji dla inwestorów potwierdziło, że nowe karty graficzne Navi pojawią się w trzecim kwartale tego roku.

Na temat planów wydania nowych kart graficznych przez AMD krążyło od dłuższego czas mnóstwo plotek. Navi, które ma zastąpić karty oparte o architekturę Vega, dla niektórych jawi się jako nowe rozdanie w stylu Ryzenów na rynku CPU. Czy tak się stanie, przekonamy się w trzecim kwartale tego roku.

50-lecie AMD. Firma ujawnia okolicznościowe produkty i promocje

AMD w trakcie konferencji dla inwestorów ujawniło, że Navi na rynek trafi w trzecim kwartale tego roku, czyli najpóźniej we wrześniu 2019. Wiele wskazuje na to, że karty powinny być gotowe po targach Gamescom, które w tym roku odbywają się w dniach 21-24 sierpnia.

W lipcu mają zadebiutować Ryzeny nowej generacji (krótko po targach Computex w Tajpej), więc AMD nie będzie chciało zbyt szybko odciągać uwagi od procesorów, które wychodzą znacznie lepiej niż karty graficzne do tej pory. Czy Navi zmieni coś w układzie sił na rynku PC-towych GPU? Mając na uwadze plotki o wydajności między Vegą 56 a 64, odpowiednio niska cena może zdziałać cuda.

Wcześniejsze plotki mówiły także, że początkowo na rynku pojawi się słabsza wersja Navi przeznaczona do mainstreamowego klienta, a później zadebiutuje mocniejsze Navi, które rzucić ma wyzwanie najwydajniejszym RTX-om od NVIDII.

Źródło: https://wccftech.com/amd-confirms-navi-gpu-launching-in-q3-2019/

Tagi: AMD amd navi