Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2019 08:00
Harkynn LOTF
504V

CI Games szuka pieniędzy i emituje akcje. 11 mln zł pomoże w rozwoju Lords of the Fallen 2

CI Games chce pozyskać od inwestorów 11 mln zł. Studio przeprowadzi publiczną emisję akcji i pozyskane pieniądze mają pomóc w między innymi rozwoju Lords of the Fallen 2 oraz umożliwi odpowiednią promocję Sniper Ghost Warrior Contracts. Ten drugi tytuł zadebiutuje w 2019 roku.

12 mln akcji CI Games w cenie minimalnej 0,90 zł i maksymalnej 1 zł ma pomóc w zebraniu 11 mln zł. Twórcy znani z między innymi marki Sniper Ghost Warrior postanowili właśnie w taki sposób znaleźć pieniądze na rozwój nowych projektów.

Problemy Lords of the Fallen 2 to nie wina deweloperów? Twórcy odpierają zarzuty CI Games

„Dzięki emisji akcji zwiększymy skalę naszej działalności. Część pozyskanych środków przeznaczymy na rozwój zespołu w studiu deweloperskim w Warszawie, który będzie kontynuował prace nad sequelem gry Lords of the Fallen. Planujemy również dalsze projekty w oparciu o nasze doświadczenie w grach z gatunku shooter, czego przykładem jest seria Sniper Ghost Warrior”

Powyższe słowa wypowiedział Marek Tymiński, prezes CI Games, który tym samym wspomniał, że to CI Games zamierza kontynuować prace nad Lords of the Fallen 2. Jest to ciekawa sytuacja, ponieważ jak wiadomo firma na początku zajmowała się rozwojem gry, później przekazała projekt zewnętrznej ekipie, a teraz ponownie wraca do RPG-a.

Dodatkowy budżet pozwoli także na odpowiednią promocję Sniper Ghost Warrior Contracts:

„Jednocześnie dodatkowe środki pozwolą spółce przeznaczyć większe kwoty na promocję wydawanych gier w tym Sniper Ghost Warrior Contracts, którego premiera jest coraz bliżej. Rozważamy również kilka bardzo interesujących projektów i widzimy dużą szansę na pozyskanie do nich globalnych praw wydawniczych. Potencjalne zaliczki na poczet tych praw sfinansujemy również z emisji akcji.” - dodaje Marek Tymiński

Wspomniany Sniper Ghost Warrior Contracts trafi na rynek w 2019 roku i pewnie na E3 poznamy ostateczną datę premiery – CI Games wcześniej zapowiedziało prezentację gry w Los Angeles. W tym wypadku firma planuje krótką i intensywną kampanię promocyjną, a już teraz podpisano umowy na dystrybucje tytułów w kilku kluczowych terytoriach – między innymi Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Australii i Francji.

Warto przeczytać:

Źródło: https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20190520/ci-games-chce-pozyskac-od-inwestorow-blisko-11-mln-zl

Tagi: CI Games Lords of the Fallen 2

Nie przegap