Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2019 16:19
Lords of the Fallen Hakryn
853V

Problemy Lords of the Fallen 2 to nie wina deweloperów? Twórcy odpierają zarzuty CI Games

Problemy z Lords of the Fallen 2 nie zostały podobno spowodowane przez Defiant Studios. Twórcy odparli zarzuty CI Games, według których zespół nie zapewnił grze odpowiedniego rozwoju.

CI Games nie ma specjalnego szczęścia do Lords of the Fallen. Pierwsza część była rozwijana przez Deck13, ale jak wiadomo Polacy nie potrafili dogadać się z deweloperami, więc kontynuacja była pierwotnie rozwijana w wewnętrznym zespole. Po problemach z Sniper: Ghost Warrior 3, CI Games postanowiło zmienić plany i oddać projekt zewnętrznej ekipie. Niestety, nawet w tej sytuacji pojawiają się niedogodności, przez które gra nie może liczyć na spokojny rozwój.

Lords of the Fallen 2 nie powstaje w Defiant Studios. CI Games wypowiedziało umowę

Twórcy wczoraj wspomnieli o problemach z wykonawcą projektu. Defiant Studios podobno zaniedbało „kluczowy” etap pracy, więc CI Games wymówiło umowę. Deweloperzy przedstawiają sytuację z innej strony i odpierają słowa Polaków:

„Kategorycznie nie zgadzamy się ze sposobem przedstawienia Defiant Studios przez CI Games. Zespół pracujący nad projektem CI Games składał się z niezwykle utalentowanych programistów, których w pełni popieramy. Nasz zespół wie, jak budować wysokiej jakości gry, o czym świadczą ich kluczowe role w pracach nad Just Cause 3, Call of Duty: Advanced Warfare, Far Cry 5, Devil May Cry (DmC) i wielu innych projektach na najwyższym poziomie. Ponieważ zamierzamy przestrzegać naszych zobowiązań umownych w zakresie poufności, w tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej.”

Powyższe słowa wypowiedział David Grijns, założyciel i dyrektor zarządzający Defiant Studios, który niestety nie może wejść w szczegóły. Sytuacja jest jednak paskudna z jednego powodu – wiele na to wskazuje, że w najbliższym czasie nie zagramy w Lords of the Fallen 2.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-05-17-lords-of-the-fallen-2-ditches-developer-and-hits-the-ropes-again

Tagi: CI Games Lords of the Fallen 2

Nie przegap