Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.01.2019 17:47
CI Games wyda Röki, Eldest Souls, Tails of Iron i Horae
1186V

CI Games wyda Röki, Eldest Souls, Tails of Iron i Horae. Szczegóły United Label

Twórcy serii Snipier Ghost Warrior w ubiegłym roku zapowiedzieli utworzenie platformy wydawniczej, która zajmie się wrzucaniem na rynek nowych produkcji. Polacy długo czekali z zaprezentowaniem szczegółów, ale właśnie poznaliśmy cztery gry, które trafią na rynek dzięki CI Games.

United Label to specjalna platforma wydawnicza CI Games, dzięki której studio będzie nawiązywać współpracę z deweloperami gier niezależnych i pomoże im wprowadzić produkcje na rynek. Na dobry początek Polacy pomogą w wydaniu czterech gier: Röki, Eldest Souls, Tails of Iron i Horae.

Sniper Ghost Warrior Contracts oficjalnie! Gra nada nowy kierunek serii

"Dajemy utalentowanym deweloperom możliwość wykorzystania naszego doświadczenia i potencjału wydawniczego. Rozpoczęliśmy ten proces wykorzystując własny IP (własność intelektualną), przekazując całość projektu Lords of the Fallen 2 spółce Defiant. Teraz z przyjemnością uruchamiamy United Label i ogłaszamy plany publikacji czterech bardzo obiecujących gier: Röki autorstwa Polygon Treehouse, Eldest Souls produkcji Fallen Flag Studios, Tails of Iron firmy Odd Bug Studios i Horae wyprodukowaną przez Lunaris Iris. United Label będzie kontynuować ekspansję, przyciągając do siebie kreatywne talenty, oferując deweloperom platformę, która przyniesie im sukces i budując z nimi długoterminowe relacje."

Powyższymi słowami inicjatywę zapowiedział Marek Tymiński, prezes CI Games, który jednocześnie podkreślił, że Lords of the Fallen 2 trafiło w ręce studia Defiant. Niestety, akurat w tym wypadku musimy zaczekać na szczegóły.

Polacy na dobry początek pomogą wydać następujące tytuły:

  • Roki – to mroczna i współczesna bajka z głęboką narracją oraz zagadkami. Za produkcję odpowiadają byli deweloperzy z Guerrilla Games, którzy pracują nad przygodówką point & click. Studio Polygon Treehouse zamierza zaoferować grę już w 2019 roku.
  • Eldest Souls – to RPG przesiąknięty pixel-artem od studia Fallen Flag. Jest to pierwsza produkcja zespołu, ale CI Games uwierzyło w koncepcję zaprezentowaną przez deweloperów. Premiera odbędzie się w 2019 roku.
  • Tails of Iron – to "dwuwymiarowa, filmowa walka przygodowa charakteryzująca się ręcznie zaprojektowanymi starciami". Za grę odpowiada Odd Bug Studios, które wcześniej stworzyło The Lost Bear. Debiut został zaplanowany na 2020 rok.
  • Horae – jest RPG w stylu rogue z oryginalnym systemem walki. Za pozycję odpowiada Lunaris Iris i jest to pierwsza gra tego zespołu. Z propozycją zapoznamy się w 2020 roku.

Nie jest to specjalnie odkrywcza praktyka, ale miejmy nadzieję, że koncepcja pozwoli CI Games zaproponować wiele nowych i własnych produkcji. Sniper: Ghost Warrior 3 z 2017 roku nie zaprezentował oczekiwanej jakości – gra zgarnęła oceny na poziomie 56-59%.

Źródło: https://biznes.interia.pl/gieldy/news/ci-games-oglasza-utworzenie-united-label-nowej-platformy,2600103

Tagi: ci games eldest souls horae Röki tails of iron United Label