Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.05.2019 15:19
Wiedźmin Netflix
5465V

Wiedźmin od Netflix. Data premiery wyciekła! Prace nad 2. sezonem rozpoczną się wkrótce

Netflix już kilka tygodni temu potwierdził chęć wrzucenia „Wiedźmina” w 2019 roku, ale wciąż brakowało konkretnej daty premiery. Szczegóły dotyczące debiutu wyciekły do Sieci, a nawet pojawiła się informacja dotycząca prac nad drugim sezonem.

Netflix wciąż nie potwierdził swoich planów na końcówkę 2019 roku, ale możemy mieć pewność, że gwiazdą ramówki będzie „Wiedźmin”. Platforma wcześniej potwierdziła, że zamierza zaoferować historię w drugiej połowie roku.

Wiedźmin od Netflix. Zakończono prace na planie

Wiedźmin od Netflix data premiery

„Wiedźmin” od Netflix ma zadebiutować 20 grudnia 2019 roku. W tym dniu zobaczymy wszystkie odcinki pierwszego sezonu, ale pewnie dopiero za kilka miesięcy otrzymamy potwierdzoną datę premiery od streamingowego giganta.  Wiadomość dotyczącą daty premiery opublikowali dziennikarze Recapped, którzy wcześniej jako pierwsi potwierdzili, że to Henry Cavill zostanie Geraltem, a Anya Chalotra została zaangażowana do roli Yennefer. Ogólnie ekipa potwierdziła swoje dobre dojścia do twórców „Wiedźmina” kilkoma konkretnymi przeciekami.

Wiedźmin od Netflix – 2. sezon w planach

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ aktorzy nie mogą liczyć na długie wolne. Według ekipy Recapped w grudniu 2019 roku lub styczniu 2020 roku rozpoczną się prace nad drugim sezonem „Wiedźmina” od Netflix. Już wcześniej pojawiały się sygnały, według których mogliśmy się spodziewać, że opowieść zostanie rozbudowana, ale oczywiście wciąż czekamy na oficjalne stanowisko platformy.

W zasadzie już od oficjalnej wiadomości dotyczącej zatrudnienia Henry'ego Cavilla mogliśmy przeczytać plotki, według których aktor podpisał kontrakt na dwa sezony. Jest to standardowa zagrywka platformy – firma chce mieć pewność, że przy odpowiednim zainteresowaniu będzie mogła automatycznie kontynuować prace nad historią.

Wiedźmin od Netflix – na co czekamy?

Pierwszy sezon „Wiedźmina” od Netflix zaoferuje widzom osiem odcinków – oczywiście możemy liczyć na debiut wszystkich epizodów pod koniec roku, ponieważ platforma przyzwyczaiła klientów do oferowania całych opowieści jednego dnia.

W serialu wystąpią między innymi:

  • Geralt - Henry Cavill (Mission Impossible - Fallout, Liga Sprawiedliwości)
  • Ciri, księżniczka Cintry - Freya Allan (Wojna światówKraina bezprawia)
  • Yennefer - Anya Chalotra (A.B.C.Wanderlust)
  • Rycerz Eist - Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude)
  • Sabrina - Therica Wilson-Read (Profil)
  • Tissaia - MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby RozpruwaczaLista płatnych zleceń)
  • Fringilla - Mimi Ndiweni (Black Earth Rising
  • Renfri - Millie Brady (Upadek królestwaTeen Spirit)
  • Myszowór - Adam Levy (Knightfall, Przekręt)
  • Królowa Calanthe - Jodhi May (Gra o TronGeniusz)

Platforma zapowiedziała serial następującymi słowami:

Wiedźmin, Geralt, zmutowany łowca potworów, stara się znaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się bardziej niegodziwi niż zwierzęta.

Warto przeczytać

Źródło: https://comicbook.com/gaming/2019/05/12/the-witcher-netflix-release-date/

Tagi: wiedźmin

Nie przegap