Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2019 14:02
Wiedźmin na Netflix
2703V

Wiedźmin od Netflix jako film? Platforma nie planowała serialu

Netflix szykuje się do kampanii promocyjnej produkcji w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, ale okazuje się, że w pierwotnym planie „Wiedźmin” miał zostać pełnometrażowym filmem. Dopiero po pewnym czasie zdecydowano się na przygotowanie serialu.

Netflix systematycznie oferuje widzom niezłe seriale, ale platforma ma wciąż spory problem z filmami. Często pełnometrażowe produkcje nie oferują oczekiwanej jakości.

Wiedźmin jeszcze w 2019 roku!

Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ okazuje się, że Netflix planował przygotowanie filmu w świecie „Wiedźmina”. Sytuację skomentowała Kelly Luegenbiehl, wicedyrektor ds. produkcji oryginalnych, która podczas rozmowy z dziennikarzem Publisher Weekly wspomniała o pierwotnej koncepcji.

Netflix na początku planował stworzenie filmu bazującego na uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, jednak Luegenbiehl przekonała zespół, że nie jest to dobry pomysł:

„Jak możesz wziąć osiem powieści i przekształcić je w film? Jest tu tyle materiału. Jest tyle rzeczy, które możesz zrobić.”

Wiceprezes wyjaśniła, że Netflix nabył prawa do wyjątkowego świata, który jest bardzo rozbudowany. W tej sytuacji znacznie lepiej jest przygotować serial, ponieważ dzięki temu autorzy otrzymają możliwość skorzystania z większej bazy materiału źródłowego.

W sumie jest to naprawdę dobra wiadomość, bo choć od czasu do czasu Netflix wrzuci ciekawy film, to jednak zdecydowanie bardziej preferuję produkcję platformy, które zostały podzielone na odcinki.

Warto przeczytać:

Źródło: https://www.publishersweekly.com/pw/by-topic/industry-news/page-to-screen/article/79793-the-netflix-literary-connection.html

Tagi: film Netflix wiedźmin