Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.05.2019 15:13
Final Fantasy VII Remake Barret
674V

Sprzedaż gier i plany Square Enix. FF VII Remake w Q1 2020?

Square Enix jest kolejną firmą, która zaprezentowała raport finansowy za ostatni rok fiskalny. Nas jednak interesują plany na najbliższe miesiące. Zwłaszcza te dotyczące Final Fantasy VII Remake.

Ostatnia prezentacja Final Fantasy VII Remake rozbudziła nadzieję na dosyć szybką premierę gry. Jeśli do tego dodamy wpis Nomury na Twitterze, z którego wynika, że zakulisowo Square szykuje się do premiery gry, to wyjdzie nam, że nie będziemy musieli czekać, nie wiadomo ile.

Final Fantasy VII Remake. Zobaczcie jak tytuł zmienił się od zapowiedzi z 2015 roku

Swoje trzy grosze dokłada najnowszy raport finansowy Square, w którym firma informuje swoich inwestorów, że w tym roku fiskalnym planuje premierę jednej dużej gry, ale finansowy wpływ na firmę zobaczą oni dopiero w kolejnym kwartale, czyli w roki fiskalnym 2021 startującym 1 kwietnia 2020. Co to oznacza? Że Final Fantasy VII Remake prawdopodobnie pojawi się najpóźniej w marcu 2020 roku.

Jednocześnie dodano, że kolejna duża gra (najprawdopodobniej The Avengers Project) nie wyrobi zgodnie z pierwotnymi planami i premiery powinniśmy się spodziewać w kolejnym roku fiskalnym, czyli najpóźniej do końca marca 2021 roku.

Square pochwaliło się także wynikami swoich gier. NieR: Automata przekroczyło 4 miliony sprzedanych kopii, Kingdom Hearts III zanotowało bardzo dobry start (choć danych nie podano), co Square zamierza wykorzystać, wydając DLC, pozwalające napędzić zainteresowanie grą. Octopath Traveler sprzedaje się dobrze (a za rogiem wersja na PC), równie dobrze radzi sobie Romancing SaGa na smartfonach. Left Alive? Spuśćmy zasłonę milczenia na wtopę.

Więcej w temacie gier Square Enix:

Final Fantasy VII Remake będzie podzielony na odcinki

Final Fantasy 7 Remake wygląda olśniewająco! Powraca klasyk

The Avengers Project stawia na filmowe doświadczenie. Twórcy poszukują narracyjnego reżysera

Final Fantasy XII: The Zodiac Age. Szczegóły nowej zawartości na Switchu i Xboksie

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix

Nie przegap